Heynckes: Za tego zawodnika oddałbym ostatni grosz

rok temu
Heynckes: Za tego zawodnika oddałbym ostatni grosz
fot. FotoPyk

Rzadko trenerzy w Europie chwalą piłkarzy przeciwnych zespołów, ale na taką wypowiedź zdecydował się szkoleniowiec Bayernu Monachium, Jupp Heynckes.

Niemiecki szkoleniowiec udzielił obszernego wywiadu dla „Kickera”, a jednym z bardziej interesujących elementów jego wypowiedzi były te skupiające się na osobie Kevina De Bruyne. Heynckes jest pod wielkim wrażeniem umiejętności belgijskiego pomocnika, którego chciałby posiadać we własnej drużynie. 

De Bruyne w aktualnym sezonie jest liderem jednego z najlepszych zespołów na świecie, Manchesteru City. Heynckes powiedział o nim: „W poprzednich rozgrywkach nie prezentował się tak spektakularnie, ale za niego oddałbym ostatni grosz. Na tej pozycji musisz posiadać takiego gracza, jak De Bruyne. To obecnie najwybitniejszy piłkarz w Europie”.

Doświadczony szkoleniowiec od razu dodał jednak, że dla Bayernu taki transfer jest niemożliwy. Mistrzowie Niemiec słyną z oszczędności na rynku transferowym, polowania na okazje lub wyszukiwania zawodników ze sporym potencjałem. De Bruyne byłby dla drużyny z Allianz Arena zbyt drogi: „Musiałby kosztować około 50 milionów euro, a za takie pieniądze nie dostaniesz dzisiaj ukształtowanego gracza”.

Co interesujące, w 2015 roku Bayern bardzo interesował się sprowadzeniem Belga, który występował wówczas w Wolfsburgu. Ówczesny szkoleniowiec monachijczyków, Pep Guardiola, przyznał, że działacze nie byli w stanie spełnić oczekiwań finansowych „Wilków”. Ostatecznie De Bruyne przeniósł się za około 75 milionów euro do Manchesteru City.

Heynckes dodał jednak, że już teraz posiada w klubie kilku młodych graczy, którzy w przyszłości mogą zostać gwiazdami europejskiego formatu. Niemcowi za przykład posłużył Kingsley Coman: „Cieszę się, że mam do dyspozycji tak młodego piłkarza, który robi aktualnie kolejny krok w swoim rozwoju. Odkąd tutaj przyszedłem, bardzo się rozwinął. Kingsley może stać się niesamowitym graczem”.


ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Anglia Niemcy Belgia Francja Manchester City FC Bayern Monachium Jupp Heynckes Kevin De Bruyne Kingsley Coman Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.