Transfer Wieteski? Zainteresowane kluby z Serie A!

rok temu
Transfer Wieteski? Zainteresowane kluby z Serie A!
fot. FotoPyk

Według informacji „Katowickiego Sportu” Mateusz Wieteska wzbudza zainteresowanie drużyn z włoskiej ekstraklasy.

Przed aktualnym sezonem wychowanek Legii Warszawa zdecydował się na odejście na zasadzie transferu definitywnego do Górnika Zabrze. Wybierając przeprowadzkę do beniaminka LOTTO Ekstraklasy Wieteska nie mógł podejrzewać, że już po pół roku znajdzie się w swoim aktualnym położeniu. 

20-latek od samego początku bardzo dobrze poczuł się w zespole z Zabrza, dla którego rozegrał już 21 spotkań ligowych i cztery w Pucharze Polski. Wietesce udało się w dodatku cztery razy skierować piłkę do siatki rywali, co wywołało jeszcze większe zainteresowanie jego osobą w kraju, ale jak się okazuje, także poza jego granicami. Środkowego obrońcę mają obserwować wysłannicy Cagliari i  Genoi.

W praktyce jednak przeprowadzka do Włoch wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Prawo pierwokupu za 400 tysięcy złotych ma Legia Warszawa, która może z niego skorzystać w aktualnym oknie transferowym. Po zakończeniu sezonu sprowadzenie piłkarza będzie kosztować mistrzów Polski już 500 tysięcy złotych. Kwota ta rośnie na podobnej zasadzie, aż osiągnie 700 tysięcy złotych.

Prawdopodobnie więc kolejnym klubem Wieteski okaże się Legia Warszawa. Górnik nie powinien jednak bardzo narzekać, bo w aktualnej umowie z mistrzami Polski ma zagwarantowany procent od sprzedaży 20-latka w przyszłości przez warszawian.


ŹRÓDŁO
Katowicki Sport
TAGI: Polska Włochy Cagliari Calcio Genoa CFC Górnik Zabrze Legia Warszawa Mateusz Wieteska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.