Di Marzio: Chelsea kontaktowała się w sprawie obrońcy. Londyńczycy szykują ofertę!

rok temu
Di Marzio: Chelsea kontaktowała się w sprawie obrońcy. Londyńczycy szykują ofertę!

Antonio Conte poszukuje lewego obrońcy w swojej ojczyźnie.

Włoch myśli o wzmocnieniu swojego zespołu i na ten moment koncentruje się na pozyskaniu napastnika, ale w planach ma także zakup lewego obrońcy. Jego preferowaną opcją byłby defensor Juventusu Alex Sandro, ale były klub menedżera już wcześniej pokazywał, że nie zamierza się rozstawać ze swoją gwiazdą, nawet mimo ofert w wysokości 60-70 milionów euro.

Jedyne co mogłoby zmienić podejście turyńczyków do sprzedaży to prośba samego zawodnika o pozwolenie na transfer, ta jednak nadal się nie pojawiła. „The Blues” zdają sobie jednak sprawę, że tak czy tak Sandro byłby drogim zakupem, dlatego rozglądają się za alternatywą. Tą może się okazać Emerson Palmieri z Romy.

Brazylijczyk z włoskim paszportem byłby znacznie tańszą opcją, a rzymianie są skłonni rozważyć jego sprzedaż w przypadku pojawienia się interesującej oferty. W drużynie dobrze sobie radzi sprowadzony latem Aleksandar Kolarov, co dodatkowo ułatwia ewentualne negocjacje.

Gianluca Di Marzio informuje, że w ostatnich dniach działacze Chelsea kontaktowali się z „Giallorossimi” w sprawie 23-latka i już szykują ofertę za niego. Jeszcze miesiąc temu gracz był wyceniany na około 20 milionów euro. Z transferem wiąże się pewne ryzyko, bowiem do tej pory zawodnik wystąpił tylko w dwóch meczach obecnego sezonu. Jest to związane z poważną kontuzją kolana, której piłkarz nabawił się pod koniec maja zeszłego roku.

Emerson Palmieri dopiero wraca do gry po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Mimo to Conte jest skłonny zaryzykować sprowadzając go, zważywszy na to, że zawodnik wciąż jest młody i może jeszcze wrócić do odpowiednio dobrej dyspozycji. Na przeszkodzie Chelsea mogą stanąć Juventus oraz Liverpool, które również interesowały się defensorem Romy.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Emerson Palmieri dos Santos Chelsea FC AS Roma Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.