Milan zostanie wystawiony na aukcję?!

rok temu
Milan zostanie wystawiony na aukcję?!

Reprezentant Elliott Management Paolo Scaroni wyznał, że amerykański fundusz hedgingowy może być zmuszony do wystawienia Milanu na aukcję.

Przejęcie „Rossonerich” przez nowych właścicieli wróżyło lepsze czasy dla zespołu, ale jak na razie kibice mediolańczyków muszą uzbroić się w cierpliwość. Sprzedaż udziałów Silvio Berlusconiego została potwierdzona już latem 2016 roku i „closing” miał być tylko formalnością. Sprawa przeciągnęła się jednak o kilka miesięcy, z inwestycji wycofywali się partnerzy Yonghonga Li, który musiał zaczerpnąć pożyczki u Elliott Management, by sfinalizować operację w kwietniu zeszłego roku.

Ponad 200 milionów euro wydane na transfery miało z miejsca pomóc drużynie w walce o powrót do Ligi Mistrzów, przysporzyło to jednak jeszcze więcej problemów. UEFA dopatrzyła się naruszenia przepisów Finansowego Fair Play, a amerykańskie przedsiębiorstwo teraz przyznaje, że jeśli właściciele Milanu nie spłacą długu, klub zostanie wystawiony na aukcję.

- Nie wiem czy Milan znajdzie pieniądze, by spłacić dług. Takimi sprawami zajmują się dyrektor wykonawczy Fassone oraz właściciel Yonghong Li. W teorii możliwe jest, że znajdą fundusze, ale nie mogę powiedzieć na jakim etapie jesteśmy - powiedział Paolo Scaroni w rozmowie z „Telelombardia”. Scaroni jest członkiem zarządu „Diavolo”, w którym reprezentuje interesy Elliott Management.

Amerykański fundusz hedgingowy najprawdopodobniej nie będzie chciał samodzielnie zarządzać klubem w razie niespłacenia długów.

- Wątpię, by [szef Elliott Management] Gordon Singer chciał być prezydentem klubu piłkarskiego. Umowa pożyczki zawierała szereg gwarancji, więc jeśli pieniądze nie zostaną spłacone, Elliott zostanie właścicielem klubu, co ma umożliwić odzyskanie pożyczonej sumy.

- Jeden ze scenariuszy zakłada, że Elliott jako wierzyciel sprzedałby AC Milan, by odzyskać pieniądze. Kwota, która w takim wypadku byłaby pozyskana jako nadwyżka, zostałaby przekazana panu Li. Sprzedaż polegałaby na znalezieniu kupca, który po prostu zapłaciłby najwięcej.

- Większościowy udziałowiec jak na razie dotrzymuje obietnic i podwyższa kapitał zgodnie z ustaleniami w budżecie na rok rozliczeniowym 2017/2018, plan Milanu zakłada okres 2017-2022. W ramach tego planu, który zakłada pewne hipotetyczne dochody, jak zresztą każdy plan, został zawarty przepis na zwiększenie kapitału. Milan intensywnie działa i przykuć uwagę chińskich sponsorów. Zatrudnili wiele odpowiedzialnych za to osób, ale jest zbyt wcześnie, by wyciągać wnioski.ŹRÓDŁO
Telelombardia
TAGI: Paolo Scaroni AC Milan Elliott Management Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.