OFICJALNIE: Wychowanek Huddersfield w Zagłębiu Sosnowiec

rok temu
OFICJALNIE: Wychowanek Huddersfield w Zagłębiu Sosnowiec

Callum James Rzonca dołączył do Zagłębia Sosnowiec.

Środkowy pomocnik zasilił szeregi pierwszoligowego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i związał się z nim kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku.

Piłkarz, posiadający polskie korzenie, rozpoczął swoją przygodę z futbolem w akademii Huddersfield Town. Rzonca nie zdążył poważnie zaistnieć w tym zespole, ponieważ jeszcze w wieku juniorskim przeniósł się do Barnsley.

21-letni zawodnik w trakcie pobytu w ekipie z Oakwell Stadium nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie i na swoją szansę musiał poczekać do przeprowadzki do York City, gdzie rozegrał kilkanaście spotkań na czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii.

Pomocnik zdecydował się przed rozpoczęciem obecnego sezonu na zmianę barw klubowych i przeniósł się do North Ferriby United, gdzie w Conference North (szósty poziom rozgrywkowy) zanotował dziesięć gier. Rzonca nie był do końca zadowolony ze swojej pozycji w tej drużynie i postanowił się z nią rozstać, aby poszukać dla siebie lepszego miejsca do kontynuowania zawodowej kariery.

- Czuję się tutaj bardzo mile widziany. Wśród wszystkich klubów, które mój agent dla mnie znalazł, Zagłębie Sosnowiec zdecydowanie jest najbardziej profesjonalnym. Panuje tutaj bardzo przyjazna atmosfera i czuję się tu bardzo dobrze. W tym zespole mogę się dalej rozwijać. Kiedy pojawiłem się na pierwszym treningu, zaobserwowałem tu ogromny profesjonalizm. Bardzo podobało mi się podejście trenera do zawodników oraz całego treningu. Stąd moja decyzja o przyjęciu oferty Zagłębia - powiedział piłkarz, którego dziadek wychowywał się w Polsce.ŹRÓDŁO
Zagłębie Sosnowiec
TAGI: Oficjalnie Callum James Rzonca North Ferriby United Zagłębie Sosnowiec Polska Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.