Emocjonalne oświadczenie Ronaldinho

rok temu
Emocjonalne oświadczenie Ronaldinho

Ronaldinho, który kilkadziesiąt godzin temu postanowił zakończyć karierę zawodniczą, opublikował post w mediach społecznościowych.

W trakcie swojej bogatej kariery Brazylijczyk reprezentował barwy m.in. Paris Saint-Germain, Barcelony oraz Milanu. Zanotował on również 97 spotkań w koszulce brazylijskiej kadry. Na jego koncie jest m.in. tytuł mistrza świata, triumf w Lidze Mistrzów oraz dwa mistrzostwa Hiszpanii. 37-latkowi daleko do rekordzistów, jeśli chodzi o liczbę zdobytych trofeów, ale dzięki swojemu niepowtarzalnymi stylowi dla kibiców już zawsze będzie jednym z największych geniuszy w dziejach futbolu.

„Dziękuję ci Boże za życie, które mi dałeś. Za rodzinę, przyjaciół i mój pierwszy zawód. Po prawie trzech dekadach poświęconych piłce żegnam się z moim największym spełnionym marzeniem. Każdą chwilę przeżywałem naprawdę całym sobą. Wszystkie podróże, zwycięstwa, porażki, przechodzenie przez tunel, wchodzenie na murawę, złe i dobre zagrania... To wszystko było niesamowite. Oczywiście nie doszedłem do tego sam. Otrzymałem wielkie wsparcie ze strony mojej rodziny.

Znacie mnie i doskonale wiecie, że jestem dość nieśmiały. Muszę jednak z całego serca podziękować innym osobom, dzięki którym to było możliwe: trenerom, kolegom z zespołów, działaczom, kibicom moich drużyn i tych trzymających kciuki za rywali, fizjoterapeutom, kierowcom autobusów, sędziom, prasie... Wspólnie zbudowaliśmy tę historię. Bez was nie byłoby to możliwe.

W marcu pojawią się informacje dotyczące mojego pożegnania z boiskiem i tego, co będę robił dalej. Na razie chciałem po prostu wszystkim podziękować. Słynna fraza „Gracias, vieja” („Dziękuję, stara” - odnoszące się do piłki nożnej słowa Alfredo Di Stéfano) to dla mnie źródło inspiracji. Dziękuję wszystkim za miłe wiadomości. Ściskam was mocno. Jestem niezwykle szczęśliwy, że piłka stała się moim zawodem i całym życiem” - napisał Ronaldinho, żegnając się z fanami.  ŹRÓDŁO
Instagram
TAGI: Ronaldinho Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.