OFICJALNIE: Rausch w Dynamie Moskwa

rok temu
OFICJALNIE: Rausch w Dynamie Moskwa
fot. Dynamo Moskwa

Konstantin Rausch zamienił 1. FC Köln na Dynamo Moskwa.

27-letni reprezentant Rosji kosztował półtora miliona euro. Podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Rausch w barwach „Kozłów” grał stosunkowo często, lecz nie zawsze był pierwszym wyborem ich trenera. Jego przyszłość skomplikował niedawny powrót do gry Jonasa Hectora, który po wielu tygodniach wyleczył kontuzję. Silną konkurencję na lewej stronie obrony dla reprezentanta Rosji zaznaczył sam trener Köln. – Rywalizacja jest duża. Jonas Hector to znakomity piłkarz. Mierząc się z nim, naprawdę trudno jest go ominąć. Jannes Horn także ma swoje atuty, ze względu na które znajduje miejsce w naszej drużynie – stwierdził Stefan Ruthenbeck.

Do broniącego się obecnie przed spadkiem z Bundesligi zespołu Rausch trafił w 2016 roku, gdy opuścił szeregi SV Darmstadt 98. W premierowym sezonie na RheinEnergieStadion rozegrał łącznie 31 spotkań, zdobywając jednego gola i notując trzy asysty. W bieżącym wystąpił w 19 meczach, wliczając w tę statystykę sześć występów w Lidze Europy. „Kozły” pożegnały się już jednak z tymi rozgrywkami.

Dla Rauscha transfer do Dynama może być przepustką do wyjazdu na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Rosji. Pomimo występów w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec, jesienią zeszłego roku piłkarz Köln zadebiutował w drużynie „Sborny”. Przywdzianie barw organizatora mundialu było możliwe m.in. ze względu na rosyjskie pochodzenie Rauscha, który urodził się w tym kraju. W reprezentacji zdążył już wystąpić czterokrotnie, zatem powinien być brany pod uwagę przez Stanisława Czerczesowa przy komponowaniu ostatecznej kadry na letni turniej.


ŹRÓDŁO
Dynamo Moskwa
TAGI: Oficjalnie Konstantin Rausch Dynamo Moskwa 1. FC Köln Rosja Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.