Di Marzio: Kto następcą Aubameyanga? Transfer z Premier League do BVB coraz bardziej prawdopodobny

rok temu
Di Marzio: Kto następcą Aubameyanga? Transfer z Premier League do BVB coraz bardziej prawdopodobny
fot. Instagram [Pierre-Emerick Aubameyang]

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Gianluki Di Marzio, Borussia Dortmund coraz mocniej skłania się ku pozyskaniu Michy'ego Batshuayia.

W sobotę prezes BVB, Hans-Joachim Watzke, potwierdził, że Arsenal oficjalnie skontaktował się z dortmundczykami w sprawie pozyskania Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Zdaniem „Kickera” pierwsza oferta „Kanonierów” za Gabończyka opiewa na 50 milionów euro. Borussia oczekuje więcej, ale biorąc pod uwagę to, że sam zawodnik miał już dojść do porozumienia z angielskim klubem, można przypuszczać, że londyńczycy będą monco starać się o jego transfer.

Jeśli stanie się on faktem, Borussia będzie musiała pozyskać następcę „Auby”. Nieco wcześniej Di Marzio informował, że realnym scenariuszem jest sprowadzenie przez BVB Duvána Zapaty, który obecnie występuje w Sampdorii.

Sprawa potencjalnych przenosin Kolumbijczyka do Dortmundu miała jednak utknąć w martwym punkcie. Stało się tak m.in. przez to, że Borussii zależałoby na jego wypożyczeniu, a nie transferze definitywnym.

Jak czytamy, w tym momencie Borussia bardzo mocno rozważa pozyskanie Batshuayia. Belgijski napastnik od dawna jest łączony z czasowym opuszczeniem Chelsea. 24-latek nie może bowiem liczyć na grę w wyjściowym składzie „The Blues”. Mimo małej liczby spędzonych minut na murawie, Belg jednak regularnie trafia do siatki. W tym sezonie zdobył już 10 bramek (955 minut na boisku).ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Duván Esteban Zapata Banguera Kolumbia Włochy Niemcy Anglia Belgia Chelsea FC Borussia Dortmund Michy Batshuayi Tunga Pierre-Emerick Aubameyang
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.