„Mógłbym grać na innej planecie, mógłbym być jak Messi...”

rok temu
„Mógłbym grać na innej planecie, mógłbym być jak Messi...”
fot. FotoPyk

Antonio Cassano wyraził opinię na temat zakończonej przez siebie w zeszłym roku przygody z piłką.

Zdaniem 35-latka drzemał w nim wystarczający potencjał oraz talent, aby osiągnąć poziom Lionela Messiego czy Neymara.

- Mógłbym grać na innej planecie. Grać na Marsie. Mógłbym być jak Messi, Neymar i kilku innych – powiedział były reprezentant Włoch w wywiadzie dla „Rai Sport”.

- Grałem w największych klubach: Realu Madryt, Interze, Milanie… Jestem jednak bardzo problematycznym człowiekiem. Jako zawodnik chciałem jeść tak, jak miałem na to prawdziwą ochotę. Nie lubiłem trenować. Poza tym nigdy nie wiem, w jakim nastroju wstanę z łóżka – dodał Włoch.

Cassano skomentował także obecny stan włoskiej piłki oraz porównał dzisiejsze realia uprawiania tego sportu do własnych przeżyć.

- Francesco Totti i ja bawiliśmy się na ulicach, biegając między zaparkowanymi samochodami, żeby podawać sobie piłkę. Dziś wszystko jest zorganizowane i zaplanowane, każdy ma swoje iPady i gry wideo. Dla osób w tym zawodzie piłka nożna nie może stanowić hobby. Ma być pasją oraz radością – stwierdził były zawodnik „Królewskich”.

- We Włoszech widzę prawdziwy kryzys. Brakuje talentów. Serie A mnie nuży swoją grą. Wolę oglądać facetów w parku – oznajmił.

Cassano uchodzi za jeden z wielu niespełnionych talentów. Karierę zaczynał w rodzinnym Bari, z którego w 2001 roku przeszedł do AS Roma. Pięć lat później został zawodnikiem Realu Madryt, co było przynoszącym negatywne skutki punktem przełomowym w jego rozwoju. Pomimo przebłysków w późniejszych klubach (Sampdorii czy Milanie) włoski napastnik już nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Karierę zakończył w zeszłym roku, nie rozgrywając żadnego spotkania w drużynie Hellasu Werona.

W reprezentacji Włoch Cassano wystąpił 39 razy, strzelając 10 goli. Był ważną postacią „Squadra Azzurra” podczas Mistrzostw Europy w roku 2012, gdy zdobył srebrny medal. Zagrał także na dwóch wcześniejszych turniejach na „Starym Kontynencie” (2004 w Portugalii oraz 2008 w Austrii i Szwajcarii). W 2014 roku otrzymał powołanie do kadry Cesare Prandellego na Mundial w Brazylii.


ŹRÓDŁO
Rai Sport
TAGI: Antonio Cassano Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.