Flamini finalizuje przeprowadzkę

rok temu
Flamini finalizuje przeprowadzkę
fot. Instagram [Mathieu Flamini]

Mathieu Flamini jest już bardzo blisko związania się z Getafe.

Według BFM TV francuski pomocnik przebywa obecnie na dwudniowym okresie próbnym w hiszpańskim zespole, gdzie jak można domniemać, ustalane są wszelkie sprawy administracyjne czy medyczne dotyczące piłkarza.

Dla 33-latka byłby to powrót do uprawiania sportu po ponad półrocznej przerwie. Od momentu wygaśnięcia umowy z Crystal Palace wraz z końcem ubiegłego sezonu, Francuz pozostaje bez klubu. Teraz to się powinno zmienić.

Getafe radzi sobie w tym sezonie nad wyraz dobrze. Obecnie zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli, tracąc zaledwie pięć punktów do szóstej lokaty, która uprawnia do gry w europejskich pucharach. Doświadczenie Flaminiego może pomóc zespołowi José Bordalása w utrzymaniu niespodziewanie wysokiej dyspozycji.

Przyszły nabytek Getafe to trzykrotny reprezentant kraju. Po zaledwie jednym sezonie rozegranym w dorosłej drużynie Marsylii, której jest wychowankiem, w 2004 roku podpisał kontrakt z Arsenalem. W ciągu czterech lat rozegrał dla „Kanonierów” 153 spotkania, po czym przeszedł do AC Milan, by w 2013 roku powrócić na Emirates Stadium. Druga przygoda ze stołecznym klubem nie była już jednak tak udana, pomimo że Flamini w każdym z sezonów rozgrywał kilkadziesiąt spotkań. Przenosiny do Crystal Palace okazały się jeszcze gorszym rozwiązaniem. W barwach „Orłów” Francuz wystąpił tylko 10 razy i żadnym zaskoczeniem nie było czerwcowe rozstanie z tym klubem.


ŹRÓDŁO
BFM TV
TAGI: Mathieu Flamini Getafe CF Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.