„Nie wszystko zależy ode mnie, ale chciałbym pokazać się jeszcze w kadrze i udowodnić, że żyję”

rok temu
„Nie wszystko zależy ode mnie, ale chciałbym pokazać się jeszcze w kadrze i udowodnić, że żyję”
fot. FotoPyk

Adrian Mierzejewski odniósł się w rozmowie z Łączy Nas Piłka do informacji na temat potencjalnego powrotu do reprezentacji Polski.

31-letni zawodnik od kilku miesięcy znajduje się w znakomitej formie. Latem przeniósł się on do Sydney FC i w zasadzie od razu zaczął błyszczeć w barwach australijskiego zespołu. Obecnie na jego koncie jest 14 meczów ligowych, osiem goli i pięć asyst. Efektywne występy Mierzejewskiego nie uchodzą oczywiście uwadze rodzimym dziennikarzom i kibicom. Spora część z nich jest zdania, że doświadczony piłkarz powinien otrzymać szansę od Adama Nawałki.

- Podchodzę do tego z bardzo dużym dystansem. Wiem, gdzie jestem. Poza tym nie wszystko zależy ode mnie. Decyzja należy do trenera Adama Nawałki. W kadrze nie było mnie cztery lata. Ale mam na koncie ponad 40 występów w reprezentacji, więc to też nie jest tak, że musiałbym się uczyć wszystkiego od nowa. Wiem, z czym się to je.

- Oczywiście chciałbym dostać szansę pokazania się i udowodnienia, że jeszcze żyję, ale zdaję sobie sprawę z tego, że może nie być żadnego sygnału. Zawodników jest bardzo wiele i każdy marzy o tym, żeby załapać się na mistrzostwa świata. Pójdzie dwudziestu trzech. Myślę, że jest piętnastu pewniaków, a o reszcie może decydować dyspozycja dnia, dobry występ w marcowym meczu towarzyskim - przyznał Mierzejewski w rozmowie z Łączy Nas Piłka (cały wywiad TUTAJ).

„Mierzej” rozegrał do tej pory dokładnie 40 spotkań w biało-czerwonych barwach. Strzelił w nich trzy gole (spotkania z Argentyną, Czarnogórą oraz San Marino).

Przypomnijmy, że przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata polską kadrę czekają jeszcze cztery mecze towarzyskie. Podopieczni Nawałki zmierzą się z Nigerią, Koreą Południową, Chile oraz Litwą.ŹRÓDŁO
Łączy Nas Piłka
TAGI: Polska Australia MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Adrian Mierzejewski Sydney FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.