OFICJALNIE: Jason Davidson w Olimpiji

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: Jason Davidson w Olimpiji

Jason Davidson zasilił szeregi NK Olimpija Lublana.

26-letni obrońca przeniósł się do Lublany na zasadzie wypożyczenia z HNK Rijeka do końca sezonu. W umowie została jednak zawarta opcja definitywnego wykupu zawodnika.

Dla Davidsona to już dziewiąty klub w trwającej od 2009 roku seniorskiej karierze. Zaczynał w ojczystym Hume City, z którego przeniósł się do portugalskiego Paços de Ferreira. W następnych latach naprzemiennie dane mu było występować w lidze holenderskiej oraz angielskiej (Heracles Almelo, West Bromwich Albion, Huddersfield Town). Przed sezonem 2017/2018 trafił z Groningen do ligi chorwackiej.

W drużynie z Rijeki nie zanotował ani jednego występu, pomimo że jesienią drużyna Matjaža Keka mierzyła się na kilku frontach. Davidson nie otrzymał szansy w zmaganiach ligowych czy w Lidze Europy. 

Davidson to od kilku lat regularnie powoływany zawodnik do kadry narodowej. W 2014 roku poleciał z reprezentacją "Kangurów" na mundial do Brazylii. Rok później świętował triumf w Pucharze Azji. To właśnie na tym turnieju strzelił swojego pierwszego, i jedynego dotąd, gola dla Australii. Do siatki rywala trafił w półfinałowym pojedynku ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, podwyższając rezultat na 2:0.

Przenosiny do Olimpiji mają na celu nie tylko odzyskanie rytmu meczowego przez Davidsona, lecz także zyskanie odpowiedniej formy, aby nie zostać pominiętym przez Berta van Marwijka przy ustalaniu ostatecznej kadry Australii na rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Świata w Rosji.ŹRÓDŁO
NK Olimpija Lublana
TAGI: Jason Alan Davidson Australia NK Olimpija Lublana Słowenia Oficjalnie HNK Rijeka Chorwacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.