OFICJALNIE: A to ci dopiero transfer. Zamiast Ekstraklasy... ósma liga!

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: A to ci dopiero transfer. Zamiast Ekstraklasy... ósma liga!
fot. York City FC

Tyler Walton, który zimą był sprawdzany przez polskie kluby, ostatecznie zakotwiczył w... ósmej lidze angielskiej.

Pod koniec stycznia 19-letni pomocnik przebywał na testach w Śląsku Wrocław. Anglik wypadł nieźle, ale ostatecznie nie otrzymał propozycji kontraktu od wrocławskiego klubu. Jak powiedział jego rzecznik prasowy, Kacper Cecota: - Walton co prawda zaprezentował się z dobrej strony, ale nie odbiega znacząco od poziomu zawodników już grających w rezerwach Śląska.

Później Walton był sprawdzany m.in. przez Bytovię Bytów, ale pierwszoligowiec również nie zdecydował się go pozyskać. Koniec końców jego losy, patrząc na to, że w Polsce testowały go kluby z dwóch najwyższych szczebli, potoczyły się dość niespodziewanie.

Walton został bowiem zawodnikiem Frickley Athletic, które rywalizuje na ósmym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Nowy zespół 19-latka zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli swojej grupy.

- On potrafi grać obiema nogami, do tego lubi przeć do przodu. Cieszymy się, że do nas dołączył i pomoże nam w drugiej części sezonu - powiedział opiekun Frickley, Spencer Fearn.

Dodajmy, że zawodnikiem ósmoligowca od 2015 roku jest Sebastian Małkowski. 30-letni bramkarz w przeszłości zanotował 36 spotkań w Ekstraklasie, reprezentując barwy Lechii Gdańsk. Kilka tygodni temu Polak zerwał niestety więzadło krzyżowe przednie.ŹRÓDŁO
Frickley Athletic I Slasknet.com
TAGI: Oficjalnie Anglia Polska Śląsk Wrocław Drutex-Bytovia Bytów Frickley Athletic Tyler Walton
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.