Emocjonalny wpis Čecha. „On powinien być inspiracją dla innych”

11 miesięcy temu Emocjonalny wpis Čecha. „On powinien być inspiracją dla innych”

Bramkarz Arsenal, Petr Cech, odniósł się do smutnej informacji dotyczącej zakończenia kariery przez Ryana Masona.

Zawodnik Hull City został zmuszony zakończyć profesjonalną przygodę z futbolem przez uraz , którego nabawił się w styczniu zeszłego roku. Na początku rozgrywanego wtedy spotkania z Chelsea Mason zderzył się głową z Garym Cahillem. 26-latek doznał pęknięcia czaszki i musiał przejść operację. Po długim czasie oczekiwania okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, iż angielski pomocnik nie może dalej grać w piłkę.

Po przekazaniu przygnębiającej informacji piłkarze z Premier League zaczęli solidaryzować się z Masonem. Wśród nich nie zabrakło właśnie Cecha.

„We wtorek był bardzo smutny dzień dla pewnego niezwykłego młodego człowieka. Mimo, że jego historia nie zakończyła się całkowicie szczęśliwie, determinacja i odwaga, które pokazał w trakcie rekonwalescencji, powinny być podziwiane i stanowić inspirację dla innych. Wszystkiego najlepszego Ryan” - napisał czeski bramkarz w mediach społecznościowych.

Warto podkreślić, że Mason jakiś czas temu zdradził, iż Cech, który w przeszłości sam przeszedł operację czaszki, w ostatnich miesiącach bardzo go wspierał.

- W zasadzie od razu skontaktował się z moją rodziną. Tłumaczył mi i moim najbliższym, że to, przez co będziemy przechodzić, to normalna sprawa. Gdy tylko poczułem się lepiej, chciałem się z nim spotkać. Na początku trochę się stresowałem, ale on tylko usiadł na mojej kanapie i powiedział, żebym słuchał. Mówił przez ponad godzinę. O czym? Zapewniał, że wszystko jest dobrze, że pewne rzeczy są etapem rehabilitacji. To było genialne. Jest wielkim człowiekiem i prawdziwym dżentelmenem.

- Mam nadzieję, że podobne kontuzje nie będą się zdarzały, ale jeśli ktoś odniesie taki uraz, będę starał się być dla niego taki, jaki był dla mnie Petr - mówił Mason.ŹRÓDŁO
Sky Sports I Goal.com
TAGI: Ryan Glen Mason Hull City Arsenal FC Petr Čech Kontuzje Anglia Czechy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.