Juventus chce Wilshere'a

11 miesięcy temu Juventus chce Wilshere'a

Jack Wilshere ma okazję zmienić otoczenie i trafić do Juventusu.

Według "Mirror" zainteresowanie pomocnikiem reprezentacji Anglii wyraził Juventus. Wielokrotny mistrz Włoch i ubiegłoroczny finalista Ligi Mistrzów pragnąłby pozyskać Wilshere'a podczas najbliższego, letniego okna transferowego. Wraz z końcem czerwca kontrakt wiążący zawodnika z Arsenalem wygasa, wobec tego już teraz mógłby podpisać wstępną umowę z nowym pracodawcą.

Problem dla włoskiego giganta stanowi stanowisko samego zainteresowanego. Najwyraźniej Wilshere nie chce opuszczać Emirates Stadium i gotowy jest podpisać nową umowę. Rozczarowanie „Starej Damy" może się okazać tym większe, że 26-latek gotowy jest na obniżkę pensji. Obecnie zarabia 110 tysięcy funtów tygodniowo, lecz nowy kontrakt oznaczałby zarobki o 20 tysięcy mniejsze.

W ostatnim czasie kariera Wilshere'a ma się ku lepszemu. Stosunkowo niedawno Anglik słynął nie tylko z nietuzinkowych umiejętności sportowych, lecz także z nie najlepszego zdrowia, czym wpisywał się w ogólny problem natury fizycznej, jaki można zaobserwować w kadrze „Kanonierów" od blisko dekady. Sezon 2016/2017 wychowanek Arsenalu spędził na wypożyczeniu w Bournemouth, gdzie urazy go omijały i powrócił do regularnej gry. W obecnej kampanii Premier League rozegrał dla finalisty Pucharu Ligi Angielskiej dziewięć spotkań w podstawowej jedenastce. Sześciokrotnie meldował się na boisku po wejściu z ławki rezerwowych. We wczorajszym spotkaniu w 1/16 finału Ligi Europy Wilshere'a zabrakło w kadrze meczowej, ale jesienią rozegrał komplet sześciu spotkań w fazie grupowej tych rozgrywek.

Nic zatem dziwnego, że tak uznana marka, jaką jest Juventus, ma ochotę na zakontraktowanie Anglika. Grający regularnie Wilshere, któremu dopisuje zdrowie, to poważne wzmocnienie w środku pola, a właśnie dla tej części boiska włoski zespół potrzebuje szczególnych rozwiązań.ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Jack Wilshere Arsenal Anglia Juventus FC Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.