OFICJALNIE: Nowy-stary trener w reprezentacji Szkocji

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowy-stary trener w reprezentacji Szkocji

Reprezentacja Szkocji poznała swojego nowego szkoleniowca.

Został nim Alex McLeish, dla którego będzie to druga przygoda z kadrą. 59-letni trener dowodził Szkotami w 2007 roku, gdy zachwycali swoją grą w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Pod jego wodzą drużyna narodowa pokonała m.in. Francję na jej terenie. Ostatecznie awansu do turnieju nie udało się osiągnąć, do czego przyczyniła się porażka z bezpośrednim konkurentem, Włochami.

Teraz cel dla McLeish stanowi awans na najbliższe Mistrzostwa Europy (kontrakt podpisał do końca czerwca 2020), które zostaną rozegrane na kilkunastu stadionach na całym kontynencie. Drużynę przejmie po Gordonie Strachanie, który podał się do dymisji po tym, jak Szkoci nie awansowali nawet do baraży o zbliżający się mundial w Rosji.

Wydaje się, że szkoleniowiec przejmuje kadrę w dobrym momencie. Pomimo braku wyjazdu na Mistrzostwa Świata, Strachan zbudował solidną drużynę, opartą głównie na zawodnikach, będących w najlepszym dla tego sportu wieku (26-28 lat). Poza tym wciąż do dyspozycji są bardziej doświadczeni i zaawansowani wiekowo piłkarze m.in. Darren Fletcher, Scott Brown, Steven Whittaker, James Morrison czy Steven Naismith.

Szkotów w drodze na Euro czekają zmagania w Lidze Narodów. Zagrają w grupie 1 w Lidze C. Rywalami będą reprezentacje Albanii oraz Izraela.

McLeish jako trener zasłynął przede wszystkim w czasie dowodzenia Rangers FC (2001–2006). Później mniej udanie wiodło mu się w klubach Premier League (Birmingham City, Aston Villa), a w 2016 roku przebywał w Egipcie, prowadząc Zamalek. W trakcie managerskiej kariery obejmował również stery w takich klubach jak Motherwell (1994–1998), Hibernian (1998–2001), Nottingham Forrest (2012–2013) czy Genk (2014–2015).TAGI: Alex McLeish Szkocja Oficjalnie Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.