OFICJALNIE: Nie tylko piłkarze. Z Bazylei do Legii!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Nie tylko piłkarze. Z Bazylei do Legii!

Legia Warszawa poinformowała o rozpoczęciu współpracy z byłym prezesem FC Basel, Bernhardem Heuslerem.

54-letni Heusler przez czternaście lat pracował w Bazylei na stanowiskach kierowniczych, a w latach 2012-2017 był jej prezesem. To między innymi dzięki niemu szwajcarski klub osiągnął wiele sukcesów na krajowym podwórku, a także z dobrej strony prezentował się na arenie europejskiej. Dowodem na to jest jedenaście tytułów mistrza Szwajcarii, co świadczy o totalnej dominacji. Ekipa z Bazylei może też pochwalić się regularną grą w Lidze Mistrzów, dwoma awansami do 1/8 finału tych rozgrywek czy też występem w półfinale Ligi Europy w 2013 roku.

Heusler został sprowadzony do Legii w charakterze doradcy do spraw strategicznych. Będzie zajmował się klubowymi projektami oraz uczestniczył w posiedzeniach Rady Nadzorczej klubu.

- Heusler to jeden z najbardziej utytułowanych menedżerów w Europie. Poprzez sukcesy, jakie osiągnął w Szwajcarii, widać, jak ważna w teraźniejszej piłce nożnej jest długoletnia strategia wprowadzana w odpowiedni sposób - powiedział Dariusz Mioduski, prezes i właściciel warszawskiego klubu. - Naszym celem jest regularne zdobywanie tytułu mistrza Polski oraz znalezienie się w gronie 40 najlepszych drużyn w Europie. Nasza strategia jest więc podobna do tej, jaką Bernhard wdrożył do Bazylei.

Heusler był bardzo ceniony przez kibiców szwajcarskiego klubu, którzy w trakcie pożegnalnego meczu nagrodzili go długimi brawami. Oprócz pracy w klubie, 54-latek jest współzałożycielem oraz partnerem w spółce BHW, zajmującej się między innymi konsultingiem sportowym. Ciekawostkę stanowi fakt, że posiada także tytuł doktora prawa.ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Oficjalnie Legia Warszawa Bernhard Heusler FC Basel Polska Szwajcaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.