Ekstraklasowicz blisko polskiego obywatelstwa. Interesuje się nim Nawałka

11 miesięcy temu Ekstraklasowicz blisko polskiego obywatelstwa. Interesuje się nim Nawałka
fot. FotoPyk

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Krzysztofa Stanowskiego w trakcie programu Stan Futbolu na antenie Weszło FM Taras Romanczuk w najbliższym czasie otrzyma polskie obywatelstwo.

Co warte podkreślenia - zainteresowanie 26-latkiem, który obecnie gra w Jagiellonii Białystok, wykazuje selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. 

Jak zauważył na Twitterze Janekx89, wbrew początkowym informacjom żona Romanczuka nie jest Polką, a obywatelstwo ma zostać wydane piłkarzowi z uwagi na pochodzących z naszego kraju przodków. Jakiś czas temu oficjalnej stronie internetowej „Jagi” opowiadał o nich sam zawodnik.

- W domu zawsze pamiętaliśmy o tym, że dziadkowie i pradziadkowie pochodzą z Polski. Mieliśmy wszystkie dokumenty, które to potwierdzały. Pamiętam jeszcze, że jak byłem mały, pradziadek mówił mi, że miał gospodarstwo rolne w Sobiborze, około 5 hektarów ziemi. Później w tej miejscowości powstał niemiecki obóz koncentracyjny. Moja babcia urodziła się w Polsce, ale trwała wtedy II wojna światowa i babcia wraz z rodzicami została przesiedlona - mówił ukraiński pomocnik. 

Romanczuk występuje w Jagiellonii od 2014 roku, kiedy to przeniósł się do Białegostoku z Legionovii Legionowo. Od tamtej pory rozegrał w koszulce białostockiej ekipy 127 meczów, w których strzelił 17 goli i zaliczył osiem asyst.ŹRÓDŁO
Weszło FM I Janekx89 I Twitter I Jagiellonia Biały
TAGI: Taras Romanczuk Polska Reprezentacja Polski Jagiellonia Białystok Ukraina
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.