Pięć możliwości Robbena. „Niektóre kierunki już przemyślałem”

11 miesięcy temu Pięć możliwości Robbena. „Niektóre kierunki już przemyślałem”
fot. Bayern Monachium

Arjen Robben wyznaje, że wciąż zastanawia się nad swoją piłkarską przyszłością.

Przygoda Holendra z Bayernem Monachium trwa już od 2009 roku, ale skrzydłowy ani myśli oddawać swoje miejsce w składzie. 34-latek wciąż jest ważnym ogniwem w składzie Bawarczyków i przed klubem trudna decyzja, czy kontynuować współpracę. Wraz z końcem obecnego sezonu wygasa kontrakt zawodnika i strony wciąż nie podjęły decyzji, co robić dalej. Sam Robben jest przekonany, że czuje się na siłach, by dalej grać dla „die Roten”.

- W tym momencie czuję się bardzo dobrze, myślę, że jestem w formie i że mogę grać jeszcze rok lub dwa na najwyższym poziomie. Taki jest także mój cel - powiedział w wywiadzie na niemieckiego „Sportbuzzer”.

- Kontrakt? To naturalne, że w takim środowisku nic nie jest pewne. To z trenerem pracujemy na co dzień. Ale z klubem łączą mnie bardzo otwarte i szczere stosunki, także nie muszę się o nic martwić. Osoby za to odpowiedzialne będą miały plan. A potem wspólnie z klubem musimy zdecydować, czy i jak potoczy się nasza dalsza współpraca.

Pozostanie w Bayernie to jednak tylko jedna z wielu opcji. Piłkarz jest łączony z egzotycznym transferem i nie ukrywa, że w przyszłości może zagrać za oceanem, a pod uwagę brane są również Bliski i Daleki Wschód. Istnieje też możliwość, iż Robben wróci do swojej ojczyzny.

- Czy zagram w przyszłości w USA, Chinach lub Katarze? To jest właśnie temat, który jest teraz poruszany przy moim kuchennym stole, gdy tylko widzę się z rodziną lub przyjaciółmi. To jest już faza, w której muszę podejmować decyzje. Jeszcze kilka lat temu wszystko wydawało się jasne, ale moja przygoda tutaj powoli się kończy i pojawia się wiele myśli. Nie jest to łatwe, ale ekscytujące. Sprawa jest otwarta, niektóre kierunki już przemyślałem, ale na razie zachowam to dla siebie.

- Powrót do Groningen? Grałem tam w młodości, zaliczyłem też debiut w seniorskiej piłce. Z FC Groningen wciąż łączą mnie bliskie kontakty i zawsze tak pozostanie. Ale nie mogę obiecać, że wrócę tam jako piłkarz.ŹRÓDŁO
Sportbuzzer
TAGI: Arjen Robben Bayern Monachium FC Groningen Holandia Katar Chiny Stany Zjednoczone Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.