Mason o planach na przyszłość. „Jeśli mam zostać trenerem, to mogę tam trafić”

11 miesięcy temu Mason o planach na przyszłość. „Jeśli mam zostać trenerem, to mogę tam trafić”
fot. Tottenham Hotspur FC

Ryan Mason nie wyklucza, iż powróci do Tottenhamu.

26-latek robił co w jego mocy, ale koniec końców musiał dać za wygraną. Zderzenie głowami Garym Cahillem podczas meczu Hull City z Chelsea 22 stycznia 2017 roku doprowadziło do pęknięcia czaszki zawodnika. Po miesiącach walki o powrót do gry lekarze polecili Masonowi, by ten zakończył karierę piłkarską, bowiem dalsza gra groziła poważnymi powikłaniami. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj - http://transfery.info/111096,oficjalnie-26-letni-ryan-mason-zakonczyl-kariere.

Wychowanek Tottenhamu przebywa na piłkarskiej emeryturze, ale już zaczął się zastanawiać nad swoją przyszłością. Niedawno menedżer „Kogutów”, Mauricio Pochettino, oferował mu miejsce w jego sztabie szkoleniowym. Mason nie ukrywa, że może skorzystać z propozycji.

- Zobaczę jeszcze w co się zaangażuję, ale jeśli miałbym zająć się trenowaniem... Spędziłem w Tottenhamie 18 lat, to mój klub, więc jestem przekonany, że byłby w moim DNA, gdybym miał zostać szkoleniowcem - przyznał w wywiadzie dla telewizji „Sky Sports”.

- Wciąż nie jestem pewien. Po prostu czekam i zobaczymy, gdzie poniesie mnie przyszłość. Jestem na piłkarskiej emeryturze dopiero od czterech-pięciu dni, więc myślę, że teraz będę cieszyć się po prostu czasem wolnym wraz z rodziną, zobaczę się z najbliższymi, a później zdecyduję, jaką drogę obrać.

Mason wypowiedział się również o tym, co czuł, kiedy musiał podjąć trudną decyzję o tak wczesnym zakończeniu piłkarskiej kariery.

- To była decyzja, która wyszła sama z siebie. Tak jak mówiłem wcześniej, problem dotyczył mózgu, lekarze obrzucali mnie wieloma liczbami, pojawiały się różne potencjalne scenariusze, komplikacje, które mogłyby się pojawić już teraz, ale przede wszystkim w dalszej przyszłości.

- Byłem poza grą od 13 miesięcy, to długi czas, myślę, że to pomogło mi podjąć taką decyzję. Mimo to, to był szok, ponieważ w ciągu ostatnich siedmiu-ośmiu miesięcy byłem gotowy do powrotu, tylko czekałem na wyniki ostatnich badań. Dwa tygodnie temu przeżyłem duży cios, ale muszę iść dalej. Muszę to zaakceptować i teraz myślę już o kolejnym rozdziale w życiu.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Ryan Glen Mason Tottenham Hotspur FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.