Allardyce: To dla niego raczej koniec sezonu

11 miesięcy temu Allardyce: To dla niego raczej koniec sezonu
fot. Wikipedia

Menadżer Evertonu Sam Allardyce w rozmowie z klubową telewizją potwierdził, że jego podopieczny Eliaquim Mangala prawdopodobnie opuści resztę sezonu.

27-latek podczas ostatniego spotkania Evertonu z Crystal Palace już w pierwszej połowie zaczął odczuwać mocny ból, wskutek czego musiał przedwcześnie opuścić murawę. Pierwsze badania wykazały, że Mangala uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie. Mimo, że początkowe doniesienia mówiły o niezbyt poważnym urazie, to jednak okazuje się, że scenariusz jest o wiele gorszy, wydaje się, że więzadła mogły zostać zerwane.

- Wygląda na to, że kontuzja Mangali jest bardzo poważna. Na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić w stu procentach czy wybiegnie jeszcze w bieżącym sezonie na boisko, lecz wydaje się to bardzo mało prawdopodobne - powiedział Allardyce. - To cios nie tylko dla niego, ale również dla naszej drużyny, ponieważ uważam, że jego transfer był dla nas sporym wzmocnieniem.

- Pomimo wymuszonej zmiany Mangali, co mogło pogorszyć humory zawodnikom, udało nam się wygrać z Palace. Myślę, że w ten sposób relacje między piłkarzami się polepszyły - dodał 63-latek.

Przypomnijmy, że reprezentant Francji przeniósł się do „The Toffees” na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego. Transfer miał sprawić, że Mangala zacznie regularnie pojawiać się na boisku, co zwiększyłoby szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Może więc mówić o wielkim pechu, gdyż zdołał rozegrać dla Evertonu zaledwie 134 minuty.ŹRÓDŁO
Everton FC
TAGI: Eliaquim Mangala Sam Allardyce Everton FC Trenerzy Francja Anglia Kontuzje
Zobacz również
Składy na DERBY LIVERPOOLU
2 tygodnie temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.