DZIESIĘĆ milionów euro za Teodorczyka!

11 miesięcy temu DZIESIĘĆ milionów euro za Teodorczyka!
fot. FotoPyk

Belgijskie media donoszą, że Łukasz Teodorczyk mógł przenieść się do ligi chińskiej.

26-letni reprezentant Polski nie może zaliczyć bieżącego sezonu do udanych. Wprawdzie zanotował cztery bramki i trzy asysty w 28 rozegranych spotkaniach, jednak po wspaniałym poprzednim sezonie, dorobek ten można uznać za mierny. Dlatego też pojawiało się wiele plotek na temat pozostania Teodorczyka w Belgii.

Zainteresowanie jego osobą wykazywało wiele zespołów z różnych lig, chociażby Hamburg, Bordeaux czy Atalanta. Do ostatniego z klubów transferu odmówił sam zainteresowany, co wzbudziło lekką irytację u szkoleniowca Anderlechtu Heina Vanhaezebroucka. Belgowie pozyskali bowiem Lazara Markovicia i zamierzali sprzedać Polaka za wysoką kwotę.

Belgijska gazeta „Het Laatste Nieuws” poinformowała, że zakupem Teodorczyka mocno zainteresowany był klub z ligi chińskiej. Co więcej, złożył on w zeszłym tygodniu ofertę w wysokości około dziesięciu milionów euro. 26-letni napastnik wyraził chęć przeprowadzki, gdyż w Chinach mógłby odbudować swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji. W dodatku otrzymałby prawdopodobnie kontrakt będący pod względem finansowym wielokrotnością obecnego (aktualnie Teodorczyk zarabia 1,5 miliona euro rocznie).

Transfer został zablokowany jednak przez szkoleniowca Anderlechtu, który stwierdził, że gdyby oferta pojawiła się w styczniu, chętnie by ją rozważył. Teraz natomiast, kiedy okienko transferowe w Belgii jest zamknięte, nie chciał nawet o tym słyszeć i od razu odrzucił propozycję Chińczyków. W związku z takim obrotem spraw bardzo prawdopodobne jest, że polski napastnik zmieni klub latem.


ŹRÓDŁO
Het Laatste Nieuws
TAGI: Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht Polska Belgia Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.