OFICJALNIE: Róger Cañas zagra na Białorusi

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: Róger Cañas zagra na Białorusi
fot. Wikipedia

Róger Cañas podpisał kontrakt z drużyną Szachtiora Soligorsk.

Informację o transakcji podano na oficjalnej stronie białoruskiego klubu. Kolumbijski pomocnik będzie występować w nowym zespole do końca sezonu.

Przez ostatnie pół roku 26-latek przebywał w drużynie Ordabasy Szymkent, w której wystąpił w 12 spotkaniach. Liga kazachska to miejsce, gdzie Cañas spędził dotąd najważniejszą część swojej kariery. Od 2014 roku przez trzy sezony występował w Astanie, stanowiąc jej ważny element. Trzykrotnie świętował zdobycie krajowego tytułu. W 2016 roku udało się do kolekcji dodać także krajowy puchar.

Sukcesy w Astanie nie były jednak dla niego pierwszymi na kazachskiej ziemi, albowiem gra na wschodniej części piłkarskiego świata to dla Kolumbijczyka niemalże codzienność od blisko dekady. Karierę rozpoczynał w Independiente Medellín, z którego w 2010 roku przeniósł się do łotewskiego Tranzitu. Następnie występował w Rosji, w Sibirze Nowosybirsk, po czym przywdział barwy kazachskiego Szachtiora Karaganda. W międzyczasie zaliczył półroczny pobyt w polskiej Ekstraklasie. Od sierpnia 2011 roku występował w Jagiellonii, rozgrywając zaledwie jeden mecz (w Pucharze Polski). W styczniu przebywał już w Kazachstanie.

Podczas występów w Astanie zaliczył także epizod wypożyczenia do APOEL-u. Z cypryjskim zespołem w sezonie 2016/2017 sięgnął po mistrzostwo kraju, występując w 13 ligowych spotkaniach. Strzelił jednego gola.

Po Łotwie, Rosji czy Kazachstanie teraz przyszło dla niego nowe wyzwanie - spróbowanie swoich sił na Białorusi.ŹRÓDŁO
Szachtior Soligorsk
TAGI: Róger Cañas Kolumbia Szachtior Soligorsk Białoruś Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.