OFICJALNIE: Rekordowa umowa Arsenalu!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Rekordowa umowa Arsenalu!
fot. Wikipedia

Arsenal FC poinformował o zawarciu rekordowej umowy w historii klubu z firmą Emirates.

Londyńczycy współpracują z firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich od 2006 roku. Jako, że interesy między obiema stronami układały się od początku pozytywnie, postanowiono przedłużyć kontrakt.

Nowa umowa została podpisana do 2024 roku i na jej mocy Arsenal otrzyma ponad 200 milionów funtów (tak donoszą angielskie media, gdyż oficjalna kwota nie została ujawniona). Jest to zatem najwyższy kontrakt w historii klubu. Do tej pory na czele zestawienia był ten z Pumą (sponsor techniczny), która wykłada do końca przyszłego sezonu 30 milionów funtów rocznie. Już spekuluje się, że następcą Pumy zostanie Adidas, który ma płacić kwotę zbliżoną nawet do 60 milionów funtów za sezon. Wówczas niemiecka firma przesunie się na pozycję rekordzisty.

- Nasza partnerska współpraca w sprawie logo na koszulkach jest najdłużej trwającą w Premier League. Świadczy to o zaangażowaniu dwóch stron, wierze oraz chęci utrzymywania tak bliskich i dobrych relacji. Emirates jest świetnym partnerem dla Arsenalu, to marka o globalnym zasięgu - powiedział Ivan Gazidis, dyrektor klubu z Londynu. - Przedłużenie umowy do 2024 roku pokazuje, że obie strony czerpią wielkie korzyści z tej współpracy.

Również prezes Emirates, Tim Clark, jest niezmiernie zadowolony z kontynuowania partnerstwa z Arsenalem: - Arsenal to wielki klub, posiadający ogromne ambicje, co czyni z niego idealnego partnera w interesach. Jesteśmy dumni, że udało nam się zawrzeć taką umowę. Jesteśmy przekonani, że dzięki tak dobrej współpracy, zarówno my, jak i klub, zyskamy na tym bardzo dużo.


ŹRÓDŁO
Arsenal FC
TAGI: Arsenal FC Oficjalnie Anglia Emirates Zjednoczone Emiraty Arabskie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.