Marsylia rozwiązała kontrakt z zawodnikiem

11 miesięcy temu Marsylia rozwiązała kontrakt z zawodnikiem

Rod Fanni nie jest już piłkarzem Olympique Marsylia.

Jak podaje La Provence" 36-letni piłkarz nie dokończy sezonu w Marsylii. Jego umowa miała wygasnąć wraz z końcem czerwca, lecz drogi doświadczonego obrońcy oraz Olympique rozchodzą się znacznie szybciej.

W 2016 roku Fanni powrócił na Stade Vélodrome, gdzie występował już w latach 2011–2015. Od września do końca sezonu był podstawowym zawodnikiem Marsylii i pomógł drużynie w zajęciu piątej pozycji w ligowej tabeli, dzięki czemu obecnie mierzy się ona w rozgrywkach Ligi Europy.

W bieżącej kampanii Ligue 1 francuski defensor ma jednak spore problemy. Nie rozegrał dotąd ani jednego spotkania. O swoim niezadowoleniu i niesprawiedliwości zaistniałej sytuacji mówił otwarcie w grudniu zeszłego roku. Najwyraźniej Rudi Garcia nie miał w planach włączenia Fanniego do podstawowego składu w nieco dalszej przyszłości i nie powinien być rozczarowany z racji odejścia zawodnika.

Fanni powrócił do Marsylii z intencją odbudowania formy po nieudanych epizodach w Al-Arabi oraz Charltonie. Zawodową karierę rozpoczynał na początku wieku w Martigues, skąd w 2002 roku trafił do Lens, gdy klub ten znajdował się w czołówce francuskiej piłki nożnej i występował w Lidze Mistrzów. W następnych latach Francuz grał dla Châteauroux (wypożyczenie podczas pobytu w Lens), Nice oraz Rennes. To właśnie w ostatnim z zespołów wyrobił sobie znakomitą opinię, dzięki której trafił do Marsylii.

Fanni ma za sobą pięć występów w drużynie narodowej. Do reprezentacji wprowadził go w 2008 roku Raymond Domenech.ŹRÓDŁO
La Provence
TAGI: Rod Fanni Francja Olympique Marsylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.