Barcelona zainteresowana kwartetem z jednego klubu

11 miesięcy temu Barcelona zainteresowana kwartetem z jednego klubu
fot. Wikipedia

Jak podaje „De Telegraaf”, Barcelona przygląda się poczynaniom przynajmniej czterech graczy Ajaksu.

W weekend w Holandii przebywał znany z prowadzenia m.in. Polonii Warszawa i Lecha Poznań José Mari Bakero, który obecnie jest pracownikiem „Dumy Katalonii”. 55-latek w niedzielę obserwował z trybun spotkanie ligowe Ajaksu z Zwolle, skupiając się głównie na występach czterech zawodników: Matthijsa de Ligta, Frenkiego De Jonga, Donny'ego van de Beeka oraz Justina Kluiverta.

Informacje na temat zainteresowania Barcelony De Ligtem i Kluivertem pojawiały się już wcześniej. Ten pierwszy, który jest środkowym obrońcą, w tym sezonie rozegrał już 23 mecze w Eredivisie, w których zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Na koncie Kluiverta, który najczęściej występuje na lewym skrzydle, jest 20 występów, sześć goli i cztery ostatnie podania. Dodajmy, że obaj zawodnicy mają po 18 lat.

Dwa lata starsi Van de Beek oraz De Jong są środkowymi pomocnikami. Ten drugi ostatnimi czasy regularnie gra jednak na stoperze, partnerując De Ligtowi.

Dodajmy, że najkrótszy kontrakt z Ajaksem ma Kluivert, którego umowa wygasa 30 czerwca 2019 roku. Syn byłego znakomitego holenderskiego napastnika, Patricka, wzbudza również zainteresowanie klubów z Anglii. Ostatnio głos na temat potencjalnego transferu zabrał sam młody zawodnik. Więcej
TUTAJ.ŹRÓDŁO
De Telegraaf
TAGI: Hiszpania FC Barcelona Holandia Ajax Amsterdam Matthijs de Ligt Justin Kluivert Donny van de Beek Frenkie De Jong
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.