Kto nowym trenerem Błaszczykowskiego? Lista kandydatów

11 miesięcy temu Kto nowym trenerem Błaszczykowskiego? Lista kandydatów
fot. FotoPyk

W poniedziałek z posadą pierwszego trenera w Wolfsburgu rozstał się Martin Schmidt. „Bild” poinformował, jak wygląda lista kandydatów, którzy są brani pod uwagę przy wyborze następcy Szwajcara.

Po 23 kolejkach bieżącego sezonu Bundesligi, VfL Wolfsburg znajduje się dopiero na czternastej pozycji w tabeli i szansę na zmianę tego stanu rzeczy wydają się znikome. W związku z tym Martin Schmidt  postanowił złożyć rezygnację ze stanowiska pierwszego trenera, robiąc to już po raz drugi w ostatnich dniach. Tym razem przedstawiciele „Wilków” podjęli decyzję, by przystać na propozycję Szwajcara.

Już od kilku dni w mediach pojawiały się informacje na temat ewentualnego następcy 50-letniego trenera. Od samego początku faworytem do objęcia posady pozostaje Jens Keller, który do niedawna prowadził Union Berlin, występujący na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech.

Równie gorącym nazwiskiem dla dyrektorów Wolfsburga jest Markus Weinzierl. 43-latek poprzedniego lata został odsunięty od prowadzenia Schalke Gelsenkirchen, jednak nadal pozostaje związany kontraktem z klubem prowadzonym obecnie przez Domenico Tedesco. Drużyna z Westfalii nie będzie jednak na pewno stwarzać mu problemów, jeśli zdecyduje się on na objęcie ekipy „Wilków”, bo Weinzierl nie wykonuje obecnie w klubie żadnej pracy i jedynie pobiera pensję.

W kręgu zainteresowań działaczy Wolfsburga pozostaje także kilka innych nazwisk: Bruno Labbadia, który do końca września 2016 roku prowadził Hamburger SV i od tamtej pory jest bezrobotny; André Schubert, który do końca grudnia 2016 roku prowadził Borussię Mönchengladbach i obecny szkoleniowiec OGC Nice, Lucien Favre.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Niemcy Trenerzy Szwajcaria VfL Wolfsburg Jens Keller Markus Weinzierl Bruno Labbadia André Schubert Lucien Favre Martin Schmidt
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.