Juventus po gwiazdę Milanu? Na życzenie Allegriego!

11 miesięcy temu Juventus po gwiazdę Milanu? Na życzenie Allegriego!

Massimiliano Allegri miał poprosić władze Juventusu o sprowadzenie Giacomo Bonaventury.

Turyńczycy powoli szykują się do letniej kampanii transferowej i konstruują listę potencjalnych wzmocnień. Jak na razie mistrzowie Włoch koncentrują się na negocjacjach w sprawie wolnego transferu Emre Cana, ale zwracają uwagę też na inne cele. Swoje życzenia ma też trener Massimiliano Allegri, który ostatnio miał wyraźnie zasugerować, że widziałby w swojej drużynie konkretnego zawodnika.

Szkoleniowiec „Bianconerich” często zmienia ustawienie i może grać w formacjach 4-2-3-1 i 4-3-3, a także w dobrze znanej w stolicy Piemontu taktyce 3-5-2. Takie roszady wymagają od zawodników wszechstronności i właśnie piłkarzy charakteryzujących się możliwością wymienności pozycji oczekuje trener. „Il Messaggero” informuje, że Allegri ma konkretny plan na rynek transferowy.

Dyrektorzy „Juve” otrzymali prośbę, by sprowadzić na Allianz Stadium Giacomo Bonaventurę. 28-latek jest jedną z najważniejszych postaci Milanu, a szkoleniowcowi „Bianconerich” zaimponował przede wszystkim tym, że może z powodzeniem grać na wielu pozycjach w ataku oraz pomocy. O jego pozyskanie może być jednak trudno.

„Rossoneri” bardzo cenią sobie współpracę z byłym graczem Atalanty i nie chcą się z nim rozstawać, zwłaszcza na rzecz innego włoskiego klubu. Piłkarz jest wyceniany na 30 milionów euro, więc Juventus musiałby sięgnąć głębiej do kieszeni, jeśli chce spełnić prośbę trenera.

Bonaventura trafił do Milanu ostatniego dnia letniego okna transferowego w 2014 roku. „Diavolo” zapłacili za niego siedem milionów euro. Dość szybko zawodnik stał się ważną postacią w zespole - do tej pory rozegrał 125 spotkań, w których zdobył 25 goli i zaliczył 22 asysty.ŹRÓDŁO
Il Messaggero
TAGI: Giacomo Bonaventura Juventus FC AC Milan Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.