Z Wysp do Atlético?!

11 miesięcy temu Z Wysp do Atlético?!

Jak poinformował „The Telegraph”, Atlético Madryt obserwuje obrońcę West Hamu, Reece’a Oxforda.

Młody defensor „Młotów” jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych angielskich zawodników. Oxford już jako szesnastolatek zadebiutował w pierwszej drużynie West Hamu, ale jak na razie nie może liczyć na regularne występy w swoim macierzystym zespole, dlatego przeniósł się na wypożyczenie do Borussii Mönchengladbach.

W Niemczech młody zawodnik również miał problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowej jedenastce, ale ostatnio może liczyć na coraz częstsze występy. W poprzedni weekend szkoleniowiec „Źrebaków”, Dieter Hecking, zdecydował się na wystawienie 19-latka na prawej obronie w meczu z Borussią Dortmund. 

Podstawową pozycją Anglika pozostaje środek obrony i to tam czuje się on najlepiej. Usługami Oxforda zainteresowało się Atlético Madryt, które widzi w nim potencjalnego przyszłego stopera dla swojej drużyny. 19-latek mógł opuścić West Ham już podczas ostatniego okna transferowego, ale Borussia oferowała za niego jedynie 8 milionów funtów. „Młoty” oczekiwały za gracza przynajmniej 12 milionów funtów.

Ze względu na obecną sytuację rynkową i transfery obrońców przekraczające 50 milionów funtów, wiele klubów decyduje się na kupowanie młodszych piłkarzy z potencjałem na grę na wysokim poziomie. Atlético uważa, że kimś takim jest Oxford, dlatego zamierza postarać się o jego transfer podczas kolejnego okna.


ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Hiszpania Anglia Niemcy Reece Oxford Atlético Madryt West Ham United FC Borussia Mönchengladbach
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.