POTWIERDZONE: Słynny trener chce Teodorczyka

10 miesięcy temu POTWIERDZONE: Słynny trener chce Teodorczyka
fot. FotoPyk

Menedżer Łukasza Teodorczyka, Marcin Kubacki, wypowiedział się na łamach „Sportu” na temat potencjalnego transferu swojego podopiecznego.

Kilka dni temu belgijskie media poinformowały, że zainteresowanie reprezentantem Polski wykazywał w ostatnim czasie jeden z chińskich klubów, który był podobno w stanie zapłacić za niego 10 milionów euro. Teraz wiadomo już, że chodziło o Jiangsu Suning. Kubacki w rozmowie ze „Sportem” zdradził nieco więcej szczegółów na ten temat.

- Konkretną ofertę transferową złożył prowadzony przez Fabio Capello klub Jiangsu Suning. Funkcję dyrektora koordynującego tam współpracę z Interem pełni Walter Sabatini, który powiedział mi wprost, że Capello dostał do wyboru siedmiu kandydatów do ataku.

- Po zapoznaniu się z wszystkimi materiałami zebranymi na temat obserwowanych zawodników, jednoznacznie ocenił, że Teodorczyk jest najlepszy, i chce właśnie jego. Trenerowi Capello spodobał się charakter Łukasza, ile daje z siebie zawsze na boisku, i jak mocno w każdym meczu pracuje dla zespołu - przyznał agent.

Kubacki podkreślił, że Anderlecht nie chciał żegnać się z Teodorczykiem. Jednym z powodów było to, iż po jego odejściu trener Hein Vanhaezebrouck miałby do dyspozycji tylko jednego środkowego napastnika. Niewykluczone jednak, że Chińczycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. I nawet jeśli nie będą dążyli do transferu Teodorczyka w końcówce lutego, to mogą podjąć konkretne kroki latem.

Agent Teodorczyka zdradził również, że Polak mógł przenieść się zimą do Romy. 26-latek był podobno na szczycie listy „Giallorossich” w razie odejścia Edina Džeko do Chelsea. Bośniak ostatecznie został jednak w Rzymie.

„Teo” rozegrał w tym sezonie 28 spotkań w koszulce Anderlechtu. Strzelił w nich cztery gole, do których dorzucił trzy asysty.  ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Polska Belgia Chiny Łukasz Teodorczyk Jiangsu Suning FC RSC Anderlecht Fabio Capello Włochy Trenerzy
Zobacz również
Wszystkie grzechy kadry
7 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.