BONIEK: Zieliński jest lepszy od De Bruyne

11 miesięcy temu BONIEK: Zieliński jest lepszy od De Bruyne
fot. FotoPyk

Zbigniew Boniek przyznał w rozmowie z „Corriere dello Sport”, że Piotr Zieliński jest lepszy od Kevina De Bruyne.

Przed spotkaniem rewanżowym w ramach Ligi Europy pomiędzy SSC Napoli i RB Lipsk szkoleniowiec tej pierwszej drużyny, Maurizio Sarri, przyznał na konferencji prasowej, że Piotr Zieliński ma szansę na osiągnięcie podobnego poziomu, co Kevin De Bruyne. 

59-letni trener powiedział wówczas: „On zostanie nowym Kevinem De Bruyne. Zieliński jest ogromnym talentem zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym. Te parametry ma już na światowym poziomie. Musi tylko popracować nad swoim charakterem na boisku. Należy też docenić jego wszechstronność”.

O krok dalej zdecydował się pójść prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Występujący w przeszłości w Juventusie działacz powiedział: „Pod względem jakości Zieliński jest nawet lepszy od De Bruyne”.

- Łatwo dostrzec, że to nieco inni zawodnicy, ale mają taki sam wpływ na zespół. Wciąż czekam, aż w pełni rozkwitnie, bo ma jeszcze wiele do pokazania. Myślę, że Zieliński zostanie prawdziwą supergwiazdą piłki nożnej – powiedział Boniek.

Zgodnie z informacjami „Corriere dello Sport” zainteresowanie Zielińskim wykazywali przedstawiciele Manchesteru City i Liverpoolu. Jednocześnie jego transfer byłby najwyższym w historii z udziałem polskiego piłkarza, bo SSC Napoli oczekuje za 23-latka 65 milionów euro.


ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Polska Włochy Anglia Piotr Zieliński SSC Napoli Liverpool FC SSC Napoli
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.