Niespodziewane powołanie do reprezentacji Polski naprawdę możliwe!

10 miesięcy temu Niespodziewane powołanie do reprezentacji Polski naprawdę możliwe!
fot. FotoPyk

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Żelisława Żyżyńskiego z Canal+ Taras Romanczuk w najbliższym czasie naprawdę może otrzymać powołanie do reprezentacji Polski.

„Z tego co słyszę, jest naprawdę spora szansa, że Taras Romanczuk dostanie powołanie od Adama Nawałki. Bardzo bym się cieszył - dobry piłkarz i fajny gość, żaden farbowany lis” - napisał na Twitterze Żyżyński.

Przypomnijmy, że kilka dni temu zawodnik Jagiellonii Białystok otrzymał polskie obywatelstwo. Babcia ukraińskiego pomocnika pochodziła bowiem z naszego kraju. Jak powiedział po wszystkim sam Romanczuk: - Z jednej strony czekało się na wiadomość w tej sprawie, a z drugiej, gdy już ją otrzymałem, to byłem w lekkim szoku. Na pewno jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się z tego, że czas i energia, jaką poświęciłem nie tylko ja, ale też ludzie z klubu, którzy pomogli mi przygotować wszystkie dokumenty, nie poszły na marne.

Samej Jagiellonii zależało na nadaniu obywatelstwa Romanczukowi z uwagi na obowiązujące przepisy. Dzięki polskiemu paszportowi pomocnik zwolni bowiem miejsce w zespole przeznaczone dla piłkarza spoza Unii Europejskiej. Od początku spekulowało się jednak również na temat wykorzystania 26-latka w reprezentacji i wiele wskazuje na to, że faktycznie może się to stać faktem.

Romanczuk trafił do Polski w 2013 roku. Po kilkunastu miesiącach gry w barwach Legionovii Legionowo przeniósł się on do Jagiellonii, dla której rozegrał już 129 spotkań. Jego bilans z tego sezonu to 26 meczów, sześć goli i trzy asysty, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.  ŹRÓDŁO
Żelisław Żyżyński I Twitter
TAGI: Taras Romanczuk Polska Ukraina Reprezentacja Polski MŚ 2018 Jagiellonia Białystok
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.