Freddy Adu znalazł nowy klub!

10 miesięcy temu Freddy Adu znalazł nowy klub!
fot. Sandecja

Piłkarski obieżyświat, Freddy Adu, znalazł zatrudnienie w amerykańskim Las Vegas Lights FC.

Freddy Adu zapowiadał się na wybitnego piłkarza. Debiutował w barwach DC United w wieku 14 lat i wróżono mu wielką karierę. Amerykanin jednak nie zdołał wejść na najwyższy poziom i przez ostatnich jedenaście lat wiódł życie piłkarskiego obieżyświata, grając w tym czasie w jedenastu różnych klubach. 

Ostatnim pracodawcą 28-letniego aktualnie Adu był Tampa Bay Rowdies, jednak kontrakt zawodnika z tym zespołem wygasł ponad rok temu. Od tamtej pory Adu pozostawał bez klubu, a w międzyczasie pojawił się między innymi na testach w Sandecji Nowy Sącz. 

Po roku przerwy od profesjonalnej piłki, Adu dostał się na testy do nowo stworzonego amerykańskiego Las Vegas Lights FC. Nie znalazł się w kadrze na dwa pierwsze sparingi, w trzecim usiadł na ławce, a w czwartym wszedł na boisko w drugiej połowie i zaliczył asystę. LV Lights będzie rywalizować w United Soccer League (USL), czyli drugiej lidze Stanów Zjednoczonych za Major League Soccer (ale bez  systemów awansów i degradacji)

Co ciekawe, była to pierwsza asysta w historii klubu, który wcześniej strzelił wprawdzie trzy gole, jednak dwa z nich padły z rzutów karnych a jeden z rzutu wolnego. Ten pierwszy od roku występ i historyczną asystę Adu zanotował w towarzyskim spotkaniu z klubem, w którego barwach debiutował w seniorskim futbolu - DC United.

Adu podpisał z Las Vegas Lights roczny kontrakt. 


ŹRÓDŁO
Las Vegas Review Journal
TAGI: Freddy Adu Stany Zjednoczone Las Vegas Lights FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.