OFICJALNIE: Piłkarscy prawodawcy zaakceptowali VAR

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: Piłkarscy prawodawcy zaakceptowali VAR
fot. FotoPyk

Podczas zebrania Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (International Football Association Board – IFAB) postanowiono zaakceptować VAR.

Międzynarodowa Rada Piłkarska to organizacja, która zajmuje się wprowadzaniem i nowelizowaniem przepisów gry w piłkę nożną. Decyzje podejmowane są na podstawie głosowania pięciu członków, do których należą: FIFA (posiada 4 głosy), Angielski Związek Piłki Nożnej, Szkocki Związek Piłki Nożnej, Walijski Związek Piłki Nożnej, Związek Piłkarski Irlandii Północnej (wszystkie po jednym głosie).

Na zorganizowanym w sobotę w Zurychu zebraniu podjęto jednomyślną decyzję o zaakceptowaniu VAR. Dotychczas technologia była na porządku dziennym w wielu ligach, między innymi LOTTO Ekstraklasie czy Bundeslidze, ale teraz każdy będzie mógł wprowadzić ją do swoich rozgrywkach bez pytania o zgodę.

Po ogłoszeniu wyników głosowania, prezydent FIFA, Gianni Infantino poinformował, że 16 marca w Bogocie w Kolumbii zostanie podjęta decyzja, czy VAR zostanie wykorzystany podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji. Jednocześnie prezydent UEFA, Aleksannder Cefrin, zapewnił, że technologia nie zostanie wykorzystana w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

W ostatnich dniach o wprowadzeniu VAR poinformowali przedstawiciele LaLiga. Kolejnymi rozgrywkami, w których ta technologia może zostać wprowadzona jest Premier League. Kluby z najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej mają przedyskutować to rozwiązanie w przyszłym miesiącu.


ŹRÓDŁO
IFAB
TAGI: Oficjalnie VAR FIFA MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.