Mocne oświadczenie Badíí w sprawie rozróby w Gliwicach

10 miesięcy temu Mocne oświadczenie Badíí w sprawie rozróby w Gliwicach

Gerard Badía zabrał głos na temat zachowania kibiców w trakcie sobotniego meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze.

Spotkanie dwóch śląskich zespołów zostało przerwane w 81. minucie. Sprowokowani przez gości sympatycy Piasta w pewnym momencie wyłamali jedno z ogrodzeń oddzielających trybuny od murawy i interweniować musiała policja. Koniec końców arbiter Daniel Stefański nie zdecydował się na kontynuowanie meczu.

Jak całą sprawę skomentował Badía, który występuje w Piaście od sezonu 2013/2014?

„Bezradność. To właśnie czuję po tym, co wydarzyło się wczoraj na naszym stadionie, na naszym Okrzei.

To, co się stało, przekroczyło granice tego co racjonalne. Wczoraj, na Okrzei, nie stracił tylko Piast, stracili wszyscy, stracił cały kraj.

Chcę zaapelować do wszystkich ludzi, których wpisy czytam na portalach społecznościowych (kobiety, mężczyźni, dziewczęta i chłopcy). Piszecie w nich, że przestaniecie chodzić na stadion po tym, co wydarzyło się wczoraj, czy to przez strach, złość czy smutek. Po tym jak zobaczyliście te wszystkie nieprzyjemne rzeczy.

Chcę Wam powiedzieć, że TERAZ potrzebujemy WAS bardziej niż kiedykolwiek! Przemoc w piłce nożnej NIGDY NIE MOŻE WYGRAĆ.

Potrzebujemy oglądać stadiony w Polsce (nie tylko w Gliwicach) pełne ludzi, pełne dobrej atmosfery, pełne dobrej zabawy. To jest prawdziwa piłka nożna!

Nie możemy pozwolić, aby kilka osób splamiło pozytywny obraz tak świetnego kraju jakim jest Polska.

Wczoraj byłem zraniony i smutny ... ale od dziś będę kontynuował treningi, rywalizuję i nadal będę zostawiać serce podczas każdego meczu drużyny, w której się zakochałem cztery lata temu” - czytamy w poście opublikowanym przez Hiszpana na Facebooku.

Przypomnijmy, że w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi. Jak na razie kibice Piasta, którzy w trakcie sobotniego spotkania znajdowali się na trybunie za bramką, otrzymali zakaz wejścia na najbliższy mecz domowy gliwickiej ekipy.  ŹRÓDŁO
Gerard Badia I Facebook
TAGI: Oficjalnie Polska Gerard Badía Cortés Piast Gliwice Kibice
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.