Saponara oddaje hołd Astoriemu. Niezwykle poruszający wpis

10 miesięcy temu Saponara oddaje hołd Astoriemu. Niezwykle poruszający wpis
fot. Instagram

Piłkarz Fiorentiny, Riccardo Saponara, opublikował na Instagramie bardzo emocjonalny wpis po śmierci Davide Astoriego.

Śmierć 31-letniego kapitana „Violi” wstrząsnęła całym piłkarskim światem. 14-krotny reprezentant Włoch, który w tym sezonie opuścił zaledwie jedno spotkanie w Serie A, odszedł w nocy z soboty na nadzielę. Wciąż nie są znane szczegóły, ale przyczyną zgonu była najprawdopodobniej ukryta wada serca.

Astoriego pożegnało już wielu piłkarzy i nie tylko. Wpis Saponary jest jednak naprawdę wyjątkowy.

„Kapitanie, mój kapitanie.

Dlaczego nie zszedłeś zjeść z nami śniadania? Dlaczego nie odebrałeś butów z pokoju Marco [Marco Sportiello - red.] i nie przyszedłeś wypić soku pomarańczowego. Teraz wszyscy będą mówili, że życie toczy się dalej i powinniśmy patrzeć w przyszłość, ale jaki będzie miała ona smak bez ciebie?

Kto każdego ranka będzie ogrzewał nas teraz swoim uśmiechem? Kto będzie nas pytał, co robiliśmy zeszłej nocy, żeby się pośmiać? Kto będzie „karcił” młodszych zawodników i będzie odpowiedzialny za starszych?

Kto zdemoluje Marco na PlayStation? Z kim będziemy debatować o kolejnych odcinkach MasterChefa, restauracjach we Florencji, serialach i meczach?

Na kim będę mógł oprzeć swoje ramię w trakcie lunchu po ciężkim treningu? Proszę, wróć. Musisz dokończyć jeszcze La La Land i przeanalizować go, jak robiłeś to z każdym nowym filmem.

Wróć do Florencji. Oni czekają tam na ciebie z nowym kontraktem. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele każdego dnia nam dawałeś.

Wyjdź z tego cholernego pokoju. Będziemy czekać na ciebie na jutrzejszym treningu.

Gdziekolwiek teraz jesteś, dalej chronisz naszej bramki i oświecasz nam właściwą drogę. Kapitanie, mój kapitanie. Już zawsze nim dla mnie będziesz”.  ŹRÓDŁO
Instagram
TAGI: Włochy ACF Fiorentina Davide Astori Riccardo Saponara
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.