Sensacyjna porażka Porto. W Europie zostały tylko dwa niepokonane zespoły w lidze!

11 miesięcy temu
Sensacyjna porażka Porto. W Europie zostały tylko dwa niepokonane zespoły  w lidze!

FC Porto po wczorajszej porażce z Paços de Ferreira odpadło z rywalizacji o miano niepokonanego klubu europejskiego w ramach rozgrywek ligowych w tym sezonie.

Wicemistrzowie Portugalii są na dobrej drodze do odzyskania upragnionego tytułu, po 26 kolejkach plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Dodatkowo przed niedzielnym starciem znajdowali się w gronie trzech europejskich niepokonanych drużyn w ramach swoich rodzimych lig.

Niestety w spotkaniu ze zdecydowanie niżej notowanym przeciwnikiem, jakim był zespół Ferreira, Porto odniosło zupełnie niespodziewaną porażkę 0-1, pierwszą w tym sezonie. Utrata trzech punktów spowodowała, że przewaga nad drugą w tabeli Benfiką zmalała do dwóch oczek. Do zakończenia rozgrywek pozostało osiem kolejek.

Dwoma klubami, które nie doznały jeszcze porażki w spotkaniach ligowych, są lider LaLiga, Barcelona, oraz... Lincoln Red Imps z Gibraltaru. „Blaugrana” po 28 rozegranych meczach znajduje się na czele ligowej tabeli z bezpiecznym, ośmiopunktowym dystansem nad Atlético Madryt. Jej bilans to 22 zwycięstwa oraz sześć remisów.

Jeśli chodzi o ekipę Lincoln, to zdominowała ona całkowicie w trwającym sezonie ligę gibraltarską (liczącą dziesięć drużyn). Po piętnastu meczach zajmuje oczywiście pierwszą lokatę, z dorobkiem 14 zwycięstw i zaledwie jednego remisu. Na uznanie zasługuje jej bilans bramkowy, bowiem piłkarze Lincoln uzbierali 40 trafień, tracąc przy tym raptem cztery.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: FC Porto FC Barcelona Lincoln Red Imps FC Portugalia Hiszpania Gibraltar
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.