OFICJALNIE: Słucki wraca na ławkę trenerską. Zaskakujący kierunek!

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Słucki wraca na ławkę trenerską. Zaskakujący kierunek!

Leonid Słucki zostanie nowym szkoleniowcem SBV Vitesse.

Włodarze klubu z Arnhem poinformowali za pomocą oficjalnej strony internetowej oraz kont w portalach społecznościowych, że w przyszłym sezonie trenerem ich zespołu będzie Leonid Słucki.

Były szkoleniowiec między innymi CSKA Moskwa oraz reprezentacji Rosji związał się z holenderską drużyną dwuletnim kontraktem i zastąpi na wspomnianym stanowisku Henka Frasera, który nie przedłuży wygasającej wraz z końcem sezonu umowy z Vitesse.

- Leonid jest znany z taktycznej pomysłowości, dbałości o szczegóły oraz jasnych przemyśleń na temat stylu gry. Jego przybycie jest szansą dla nas. Cieszymy się, że możemy z nawiązać współpracę takim człowiek. On posiada duże międzynarodowe doświadczenie, co było dla nas najważniejsze przy dokonaniu wyboru nowego trenera - powiedział Marc van Hintum, dyrektor techniczny klubu.

Słucki przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek podjął się pracy menadżera w Hull City. Włodarze angielskiego zespołu mieli nadzieję, ze ich drużyna pod wodzą rosyjskiego szkoleniowca w ekspresowym tempie wróci do grona najlepszych ekip na Wyspach Brytyjskich. Niestety 46-latek nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań i przedstawiciele klubu postanowili się z nim rozstać na początku grudnia. Rosjanin po opuszczeniu szeregów „Tygrysów” wrócił do rodzimego kraju, gdzie został koordynatorem grup młodzieżowych w FK Rostów.

Vitesse od momentu nawiązania współpracy z Chelsea w 2010 roku zaczęło odgrywać ważniejszą rolę w rozgrywkach Eredivisie. Do tej pory klub nie był w stanie włączyć się skutecznie do walki o mistrzostwo Holandii, ale zadomowił się w gronie ekip walczących o awans do Ligi Europy i w minionym sezonie sięgnął po pierwsze trofeum w swojej 125-letniej historii - puchar KNVB (klub z Arnhem pokonał w finale AZ 2:0 po dwóch trafienia Ricky'ego van Wolfswinkela).ŹRÓDŁO
Vitesse
TAGI: Oficjalnie Leonid Słucki Vitesse Arnhem Rosja Holandia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.