„Wenger nie chciał, żebyśmy go oglądali”. Dzisiaj jest gwiazdą Chelsea

10 miesięcy temu „Wenger nie chciał, żebyśmy go oglądali”. Dzisiaj jest gwiazdą Chelsea

Były skaut Arsenalu, Daniel Musatti, powiedział w rozmowie z „ESPN”, że w 2006 roku Arsène Wenger nie chciał, by jego współpracownicy oglądali Williana.

W 2006 roku Arsenal przeżywał jeden z najlepszych sezonów w swojej historii. Drużyna nie sięgnęła po żadne trofea, ale po raz pierwszy i dotychczas jedyny od początku istnienia klubu, dotarła do finału Ligi Mistrzów. „Kanonierzy” przegrali go w pojedynku z Barceloną.

Jak opowiada były skaut Arsenalu, Daniel Musatti, w tamtym roku zasugerował Arsène’owi Wengerowi, że warto obserwować rozwój Williana. Z Londynu otrzymał jednak informacje, by skupić się na innym zawodniku, który ostatecznie trafił do Anglii.

- Przygotowałem raport na temat Denilsona, grającego wówczas w Sao Paulo. Jeszcze w tym samym roku przeprowadził się on do Anglii.  Zawodnicy do obserwacji byli wybierani przez szefa skautów pracującego z Wengerem, nazwiska ustalano z góry.

- Zasugerowałem, że powinniśmy przyjrzeć się bliżej Willianowi i przygotować na jego temat pełny raport do dalszej analizy dla szefa skautów, ale w tamtym momencie nie byli zainteresowani, chcieli obserwować innych graczy.

- Poproszono mnie wówczas, bym skupił się na Neto Baiano z Paulista Futebol Clube – powiedział Musatti.

35-letni Neto nigdy nie trafił do Europy, spędzając całą karierę w Brazylii i Japonii. W tej chwili napastnik reprezentuje Clube de Regatas Brasil z drugiego poziomu rozgrywkowego w Brazylii.

Willian natomiast w 2007 roku zamienił Corinthians na Szachtar Donieck za 14 milionów euro. W sierpniu 2013 roku trafił za 35,5 miliona euro do Chelsea, której barwy reprezentuje do dziś. 29-latek zdobył dla aktualnych mistrzów Anglii 44 gole oraz 37 asyst w 225 spotkaniach.


ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Anglia Brazylia Willian Arsenal FC Chelsea FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.