MARCA: Decyzja Neymara kluczowa dla... Lewandowskiego?!

10 miesięcy temu MARCA: Decyzja Neymara kluczowa dla... Lewandowskiego?!
fot. FotoPyk

Decyzja Neymara ma być kluczowa przy opracowywaniu przez Real Madryt strategii transferowej.

Nie od dziś wiadomo, że „Królewscy” planują dokonać w najbliższym czasie wielu zmian w składzie. Możliwa jest rewolucja kadrowa, ale mistrzom Hiszpanii zależy przede wszystkim na sprowadzeniu graczy z absolutnego topu. Marzeniem madrytczyków pozostaje Neymar, który coraz bardziej myśli o opuszczeniu Paris Saint-Germain.

Sytuacji transferowej Realu przygląda się „Marca”. Dziennik obszernie opisuje, iż wszelkie decyzje na rynku będą zależne w głównej mierze właśnie od Brazylijczyka, choć pojawiają się pozytywne sygnały, iż napastnik może zmienić klub nawet już tego lata. Przedstawiciele „Los Blancos” już kilkukrotnie mieli okazję spotkać się z ojcem i jednocześnie agentem piłkarza, a ich rozmowy przebiegały w bardzo optymistycznej atmosferze.

Neymar Senior miał przyznać rację działaczom Realu, iż to właśnie w tym klubie jego syn miałby większe szanse na zdobycie upragnionej Złotej Piłki. Ponadto, miał on utrzymywać kontakty z „Królewskimi” jeszcze gdy skrzydłowy planował odejście z Barcelony. Oferty składały wtedy Real, Manchester City oraz PSG - zawodnik wybrał ostatni z klubów i teraz ma tego żałować.

Sprawa transferu jest o tyle trudna, iż w kontrakcie Neymara nie ma wpisanej klauzuli wykupu. „Marca” przekonuje jednak, że istnieje klauzula odejścia, która pozwalałaby zawodnikowi zmienić klub latem 2019 roku, jeśli ktoś wyłożyłby 222 miliony euro, czyli tyle, ile zapłacono za niego w zeszłym roku (różnicę między klauzulami wykupu i odejścia tłumaczyliśmy TUTAJ).

Dziennik informuje, że Real do dziś żałuje utraty na rzecz PSG Neymara oraz Kyliana Mbappé, dlatego chce teraz choć częściowo naprawić błędy. Działacze czekają na decyzję Brazylijczyka, czy ten będzie naciskał na swój klub w sprawie transferu. Dlatego też planowane są dwie strategie transferowe - jedna zakłada przyjście Neymara, druga brak takiej możliwości lub odłożenie jej w czasie.

Biorąc pod uwagę oszczędności i możliwe sprzedaże, Real jest gotowy przeznaczyć na wymarzony transfer nawet 300 milionów euro. W przeciwnym razie postara się o innych graczy. Według hiszpańskich żurnalistów, na ten moment Eden Hazard ma większe szanse na transfer do Madrytu niż Harry Kane, natomiast Robert Lewandowski jest bardziej preferowaną opcją niż Mauro Icardi. Na liście życzeń pozostaje również choćby David De Gea.

Tak jak jednak wspomniano, „Królewscy” zwlekają z wszelkimi większymi operacjami i tak pozostanie, dopóki jest choć cień szansy na szybszy transfer Neymara. Zawodnik chciałby trafić do bardziej konkurencyjnej ligi i Real może mu to zapewnić, ale operacja jest bardzo złożona. Samemu graczowi nie zależy szczególnie na pieniądzach, dlatego byłby nawet gotów zgodzić się na obniżkę pensji. PSG wciąż jednak walczy o to, by przekonać go do pozostania przynajmniej na kolejny sezon.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Neymar Robert Lewandowski Eden Michael Hazard Real Madryt CF Paris Saint-Germain FC Bayern Monachium Chelsea FC Polska Brazylia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.