Gattuso zasugerował letni cel Milanu? „Podziwiam go”

10 miesięcy temu Gattuso zasugerował letni cel Milanu? „Podziwiam go”

Gennaro Gattuso jest pod dużym wrażeniem umiejętności Jacka Wilshere'a.

Dziś wieczorem AC Milan postara się odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu z Arsenalem. Mimo nie najlepszego pierwszego występu mediolańczycy wciąż wierzą w awans do dalszej fazy Ligi Europy. Przed rewanżem wypowiedział się trener „Rossonerich”, który nie ukrywa, że zwraca szczególną uwagę na pomocnika „Kanonierów”, Wilshere'a. Zdaniem Gattuso Anglik z powodzeniem mógłby sobie poradzić w Serie A, z która zresztą był łączony już wcześniej.

- Myślę, że on może grać w każdej lidze - cytuje Włocha „Sky Sports”.

- Może nie należy do najszybszych zawodników, ale ma wspaniałe umiejętności, gra bardzo technicznie. Kiedy dostaje piłkę, od razu wie, gdzie dokładnie ją posłać, utrzymuje odpowiednie tempo, potrafi wpływać na grę. Może grać w środku pomocy lub nawet wyżej. Ma pewne problemy fizyczne, ale to i tak wielki talent. Wciąż może dużo pokazać i wiele z siebie dać.

Kontrakt pomocnika wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Arsenal w ostatnich tygodniach starał się o jego przedłużenie, ale nie zamierza przekraczać pewnych granic pod względem pensji, co utrudnia sprawę. Daje to szansę między innymi Milanowi, który już wcześniej interesował się 26-latkiem, a teraz poszukuje jak najtańszych opcji na rynku ze względu na problemy z Finansowym Fair Play.

- Nie wiem jak skończy się sprawa z jego kontraktem, ale zawsze podziwiałem go za jego umiejętności. To zawodnik innego typu. Ma osobowość angielskich piłkarzy, ale umiejętności hiszpańskich, dwie różne kultury, które bardzo lubię - mówi Gattuso, pytany o zainteresowanie graczem.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Jack Wilshere Gennaro Gattuso Trenerzy AC Milan Arsenal FC Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.