Drużyny z Europy nie zagrają na Copa América!

11 miesięcy temu
Drużyny z Europy nie zagrają na Copa América!
fot. CONMEBOL

Wiele na to wskazuje, że piękny sen Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej się nie ziści, ponieważ żadna z liczących się reprezentacji w Europie nie zamierza wziąć udział w Copa América 2019.

Przedstawiciele CONMEBOL potwierdzili przed kilkoma tygodniami utrzymanie zeszłorocznych ustaleń ze spotkania w Santiago i poinformowali, że na nadchodzącym turnieju wystąpi w sumie szesnaście drużyn - dziesięć z Ameryki Południowej: Brazylia (gospodarz), Argentyna, Boliwia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela oraz sześć zaproszonych gości. Wśród nich miały się znaleźć reprezentacje ze strefy CONCACAF, AFC i UEFA.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej miała ambitne plany, co do organizacji brazylijskiej imprezy, ale obecnie wiele na to wskazuje, że będzie musiała obejść się smakiem, ponieważ zdaniem „Globo Esporte”, żadna z liczących się drużyn w Europie nie zamierza wziąć udziału w Copa América 2019.

Wcześniej media informowały, że zainteresowanie tym turniejem przejawiali Portugalczycy oraz Hiszpanie. Ostatecznie obie te reprezentacje zrezygnowały z możliwości wystartowania w Mistrzostwach Ameryki Południowej ze względu na odbywający się w zbliżonym terminie finał pierwszej edycji Ligi Narodów, w którym obie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego mogą powalczyć o końcowy triumf. Z podobnych przyczyn przedstawicielom CONMEBOL odmówiły także pozostałe mocne zespoły ze Starego Kontynentu.

Brak ekip ze strefy UEFA nie jest jedynym problemem organizatorów. Do nie dawna murowanymi kandydatami do wzięcia udziału w brazylijskim turnieju były Stany Zjednoczone i Meksyk. Teraz obie drużyny oczekują wsparcia ze strony przedstawicieli CONMEBOL przy ubieganiu się o wspólne zorganizowanie Mistrzostw Świata w 2026 roku. Jeżeli Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej zapewni, że poprze ich kandydaturę, to wówczas jedni i drudzy chętnie wystąpią w nadchodzącej imprezie.

Lokalny Komitet Organizacyjny (COL) ma czas do końca marca na skompletowanie szesnastu uczestników Copa América 2019. Teraz mówi się głównie, że stawkę brakujących zespołów może uzupełnić Katar, Japonia, Korea Południowa, Australia czy Chiny.ŹRÓDŁO
Globo Esporte
TAGI: Copa América Copa América 2019 Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.