Valverde: Jeszcze niczego nie wygraliśmy

10 miesięcy temu Valverde: Jeszcze niczego nie wygraliśmy

Szkoleniowiec Barcelony, Ernesto Valverde, udzielił na łamach „beIN SPORT” wypowiedzi odnośnie trwającego sezonu.

„Duma Katalonii” w trwającym sezonie prezentuje się wyśmienicie, zapewniła sobie już właściwie mistrzostwo kraju, w dodatku awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a także zagra w kwietniu w finale Pucharu Króla. Wielu ekspertów jest zdania, że to osoba nowego trenera, Ernesto Valverde, spowodowała, że Barcelona gra jak za najlepszych czasów.

54-latek pozostaje jednak bardzo spokojny: - Widzę postępy w klubie wewnątrz, lecz nie wiem jak ta sytuacja wygląda z perspektywy zewnętrznej. Trenerzy w dzisiejszych czasach muszą cały czas mieć się na baczności, ponieważ ciężko jest utrzymać pewnego rodzaju stabilność zatrudnienia. Staram się więc cieszyć kolejnymi zwycięstwami.

- Zostaliśmy w ostatnim czasie skrytykowani, gdy zremisowaliśmy trzy z pięciu spotkań, lecz po dwóch wygranych z rzędu nad Atlético i Chelsea, ponownie przywrócono nas na tron. Nie myślimy jednak o tym w ten sposób, ponieważ jeszcze nic nie wygraliśmy w tym sezonie. To prawda, mamy szanse na kilka trofeów, ale do zrealizowania tych celów jeszcze długa droga i musimy skupić się całkowicie na kolejnych spotkaniach - dodał Valverde.

Piłkarze „Barcelony” już w niedzielę zmierzą się z ekipą z Bilbao w ramach La Liga. Następnie czeka ich, również ligowe, starcie przeciwko Sevilii, a 4 kwietnia zmierzą się z Romą w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.ŹRÓDŁO
beIN SPORT
TAGI: FC Barcelona Ernesto Valverde Hiszpania Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.