Trzeci Niemiec w Juventusie?!

10 miesięcy temu Trzeci Niemiec w Juventusie?!

Według informacji „Bilda” Juventus od kilku tygodni bardzo uważnie obserwuje Matthiasa Gintera z Borussii Mönchengladbach.

24-letni Niemiec jest wychowankiem Freiburga, w którego barwach rozegrał trzy sezony w Bundeslidze, zanim wykupiła go stamtąd Borussia Dortmund. Za 20-letniego wówczas Gintera dortmundczycy zapłacili 10 milionów euro i zdawało się, że to znakomity interes, bo młodzi obrońcy z tak znaczącym doświadczeniem trafiają się na tym poziomie nadzwyczaj rzadko. Ginter jednak nie rozwijał się w Dortmundzie tak, jak się spodziewano i w ciągu trzech lat pobytu na Signal Iduna Park nigdy nie odgrywał znaczącej roli w zespole.

Sprzedaż Gintera za 17 milionów euro do imienniczki z  Mönchengladbach kibice BVB przyjęli z radością i uznaniem, że włodarze zdołali jeszcze zarobić na tej transakcji. Oceny występów 24-latka w trwającym sezonie są bardzo zróżnicowane. Jedni wytykają mu notorycznie popełniane niewymuszone błędy, inni natomiast doceniają umiejętność wyprowadzenia piłki i ciąg na bramkę. Ginter w 30 meczach tego sezonu strzelił pięć goli i zaliczył dwie asysty. Rekomendacją samą w sobie dla potencjalnego nabywcy jest też naturalnie 17 występów w narodowej kadrze Niemiec, które ma na koncie Ginter.

Zdaniem dziennikarzy „Bilda” wysłannicy Juventusu obserwują Gintera w każdym kolejnym meczu od kilku tygodni, a ostatnie spotkanie Borussii z Hoffenheim obserwowało aż dwóch skautów mistrzów Włoch. Żadna konkretna oferta ze strony Juventusu jeszcze się jednak nie pojawiła. Gdyby jednak „Stara Dama” zdecydowała się faktycznie na taki ruch, Ginter byłby trzecim Niemcem w jej szeregach po Samim Khedirze i Benedikcie Höwedesie (turyńczycy mogą go wykupić po okresie wypożyczenia).


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Matthias Ginter Borussia Mönchengladbach Juventus FC Włochy Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.