Real traci szansę na gwiazdę. Stanowcze weto!

10 miesięcy temu Real traci szansę na gwiazdę. Stanowcze weto!

Liverpool nie zamierza nawet wysłuchiwać ofert za Mohameda Salaha.

Egipcjanin robi na Anfield prawdziwą furorą. Kiedy latem przenosił się do Premier League za 42 miliony euro, pojawiały się wiele sceptyczne głosy, sugerujące, że skrzydłowy może sobie nie poradzić w Anglii. Było to spowodowane głównie tym, iż Salah już wcześniej nie zdołał przebić się do składu Chelsea. 25-latek szybko jednak udowodnił, że zasłużył na drugą szansę na angielskich boiskach.

Na ten moment zawodnik ma na koncie już 28 goli strzelonych w samej lidze i jest na dobrej drodze ku sięgnięciu po tytuł najlepszego piłkarza sezonu. Znakomita forma nie umknęła oczywiście uwadze największych klubów, w tym Realu Madryt. „Królewscy” szykują duże zmiany w swoim składzie, szczególnie w ataku, a Salah jest jednym z graczy, którzy są brani pod uwagę w kontekście transferu.

Gwiazda „The Reds” zarabia obecnie 90 tysięcy funtów tygodniowo, co można uznać za stosunkowo niską pensję w zestawieniu z innymi gwiazdami Premier League. „Los Blancos” z łatwością mogliby zaoferować mu więcej, ale wygląda na to, że nie będą mieli nawet takiej okazji. „Daily Mail” informuje, że Real oraz inni chętni będą musieli obejść się smakiem.

Działacze Liverpoolu rozważyli wszelkie za i przeciw, po czym doszli do wniosku, że jakikolwiek transfer Salaha nie wchodzi w grę. Ekipa z Anfield zdaje sobie sprawę, że mogłaby na graczu znacznie zarobić, ale uznaje go za zbyt istotną postać, by móc rozważyć sprzedaż już po roku. Właśnie dlatego, niezależnie od wysokości składanych ofert, każda z nich ma zostać natychmiastowo odrzucona.

W ostatnich miesiącach klub zgodził się na wiele ustępstw w przypadku Philippe Coutinho, który naciskał na transfer do Barcelony. Ostatecznie strony doszły do porozumienia w styczniu tego roku, ale dla Liverpoolu była to lekcja, iż przy następnej okazji działacze muszą bardziej zdecydowanie obstawać przy swoim stanowisku.

Jürgen Klopp również nie wyobraża sobie sprzedaży Salaha oraz innych gwiazd. Niemiec chce budować zespół na podstawie zawodników, których już teraz ma do dyspozycji. Ponadto, tego lata zamierza dokonać poważnych wzmocnień, nawet jeśli będzie to wymagało sięgnięcia głębiej do kieszeni.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Mohamed Salah Ghaly Real Madryt CF Liverpool FC Egipt Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.