OFICJALNIE: Cezary Wilk przedwcześnie zakończył karierę

9 miesięcy temu OFICJALNIE: Cezary Wilk przedwcześnie zakończył karierę
fot. FotoPyk

Cezary Wilk w wieku zaledwie 32 lat postanowił zakończyć karierę piłkarską ze względu na powracające problemy z kolanem.

- Chciałem przekazać wiadomość, o której już pewnie wiecie. Muszę przejść na sportową emeryturę ze względu na stan mojego kolana, które nie działa, tak jakbym tego chciał. Nie mogę kontynuować kariery, to była jedyna możliwa decyzja. Jutro obudzę się i zacznę nowe życie - powiedział Wilk.

Polak podziękował też działaczom Realu Saragossa za wsparcie i przedłużenie umowy, mimo problemów zdrowotnycch. Jak podkreślił, nie mógł grać dalej w piłkę, bo budził się kilka razy w nocy ze względu na ból kolana.

Na razie nie wiadomo, w jakiej roli widzi się Wilk w najbliższej przyszłości, gdyż nie chciał zdradzić swoich planów podczas konferencji prasowej. Wiadomo jedynie, że z piłkarzami Saragossy pożegna się po zakończeniu sezonu.

Dla 32-letniego defensywnego pomocnika jest to decyzja przemyślana. W Saragossie, do której przeszedł w 2015 roku, trzy razy zerwał więzadła. Teraz też wydawało się, że wróci do futbolu. W listopadzie rozpoczął treningi z zespołem, jednak odzywający się ból nie pozwolił na uzyskanie formy meczowej, stąd pożegnanie z boiskiem.

Dwukrotny reprezentant Polski jest wychowankiem Polonii Warszawa, w której pierwszym zespole jednak nie zadebiutował. W 2005 roku przeniósł się do Korony Kielce. Grał też w ŁKS-ie, Wiśle Kraków, z której w 2013 roku odszedł do Deportivo La Coruña. W barwach tego klubu miał szansę zaliczenia kilkunastu występów w LaLiga.


ŹRÓDŁO
Real Saragossa
TAGI: Oficjalnie Cezary Wilk Polska Koniec kariery Hiszpania Real Saragossa
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.