Była gwiazda Bayernu o polskich korzeniach i braku powołania na mundial

10 miesięcy temu Była gwiazda Bayernu o polskich korzeniach i braku powołania na mundial
fot. Eleven Sports

Giovane Élber udzielił ciekawego wywiadu „Eleven Sports”.

45-latek przebywa obecnie w Polsce, gdzie pełni rolę ambasadora Bayernu na turnieju organizowanym przez Bawarczyków w Białymstoku. Korzystając z okazji, Brazylijczyk był gościem studia telewizji „Eleven Sports”, gdzie wypowiedział się na temat wspomnianego turnieju dla młodzieży, a także odpowiadał na pytania widzów. O samym turnieju wspomniał, iż Bawarczycy zamierzają przyjrzeć się na nim polskim talentom, a wybrani zawodnicy będą mieli okazję udać się na obóz mistrzów Niemiec i obejrzeć mecz ze Stuttgartem.

Następnie były napastnik zdradził, iż ma polskie korzenie. Jego prababcia była Polką, ale z racji, że zmarła, kiedy Élber miał zaledwie pięć lat, nie zdążył nauczyć się on niczego w języku polskim. Zaznacza jednak, iż sama możliwość przyjazdu do kraju jego krewnych jest dla niego pozytywną niespodzianką.

Piłkarz opowiadał również o swojej karierze. Nie ukrywa, że jego największym sukcesem był triumf w Lidze Mistrzów wraz z Bayernem i życzy tego samego Robertowi Lewandowskiemu. Brazylijczyk otarł się jednak również o znacznie ważniejsze trofeum - Mistrzostwo Świata. Był on brany pod uwagę przy powołaniach na turniej w Korei Południowej i Japonii, powoływano go również na mecze eliminacyjne, ale ostatecznie mundial obejrzał w telewizji. Stało się tak dlatego, iż na dwa mecze przed początkiem mistrzostw Bayern nie wyraził zgody na jego wyjazd na zgrupowanie. Luis Felipe Scolari, ówczesny selekcjoner „Canarinhos”, uznał, że woli stawiać na zawodników, których może obserwować na treningach.

Europejska przygoda Brazylijczyka rozpoczęła się w Milanie, lecz we Włoszech mu się nie powiodło. Emerytowany piłkarz nie żałuje jednak tego ruchu i przypomina, iż wtedy kluby z Serie A miały ściśle określone limity obcokrajowców w składach. Élber znacznie lepiej poradził sobie w Niemczech, a później też odnosił sukcesy we Francji i z perspektywy czasu nie żałuje niczego.

Pełny zapis rozmowy można znaleźć na facebookowym fan page'u „Eleven Sports”. Były reprezentant Brazylii wypowiedział się jeszcze między innymi o swoich przewidywaniach przed zbliżającym się mundialem, o swojej najlepszej bramce czy o najbardziej zmarnowanym talencie. Wywiad można obejrzeć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/ElevenSports.Polska/videos/1578989645550878/.ŹRÓDŁO
Eleven Sports
TAGI: Élber de Souza Bayern Monachium Niemcy Brazylia Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.