Wielki skandal w Słowenii. „Spokojnie, synku. Nie prowokuj mnie!”

11 miesięcy temu
Wielki skandal w Słowenii. „Spokojnie, synku. Nie prowokuj mnie!”
fot. NK Maribor I Drago Wernig

Zlatko Zahovič podczas konferencji prasowej pozwolił sobie na wypowiedź, która oburzyła całe środowisko.

Były znakomity słoweński piłkarz obecnie zajmuje stanowisko dyrektora sportowego w Mariborze. Jest z tym klubem związany od lat i ma już w nim status legendy. W miniony weekend, po drugiej z rzędu porażce Mariboru w lidze, właśnie on, a nie trener zespołu, wyszedł do dziennikarzy na konferencję prasową. 

Zahovič najpierw został zapytany o to, czy nieobecność szkoleniowca Darko Milanicia na konferencji oznacza, że został on zwolniony. 47-latek w dosyć obcesowy sposób unikał odpowiedzi na to pytanie, wmawiając dziennikarzowi, że jest niezrozumiałe. Zahovič był w bojowym nastroju, ale granicę dobrego smaku przekroczył dopiero później. 

Zadający mu pytania dziennikarz, Dejan Mitrović, niedawno przeżył rodzinną tragedią - jego ojciec został zamordowany. Gdy żurnalista spytał dyrektora sportowego Mariboru, czy zabolała go niska frekwencja na meczu, ten odpowiedział:

- Spokojnie, synku. Nie prowokuj mnie. Masz jeszcze dużo czasu. Niedawno przydarzyła ci się tragedia, prawda? Nauczyła cię ona czegoś? Bo mi się wydaje, że nie. Ciągle chcesz prowokować i jesteś niegrzeczny.

Zahovič został na razie zawieszony przez klub, który ponadto oficjalnie przeprosił wspomnianego dziennikarza. Sam działacz uważa jednak, że nie ma powodu, aby kogokolwiek przepraszał.ŹRÓDŁO
rtvslo.si
TAGI: Zlatko Zahovič Słowenia NK Maribor
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.