POTWIERDZONE: Wysoka klauzula w kontrakcie Lautaro

10 miesięcy temu POTWIERDZONE: Wysoka klauzula w kontrakcie Lautaro
fot. Racing Club

Agent Lautaro Martíneza zdradził kolejny szczegół porozumienia jego klienta z Interem.

Transfer utalentowanego Argentyńczyka do Mediolanu jest już w zasadzie przesądzony. Co prawda brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale o dokonanej transakcji wypowiadali się już prezydent Racingu, agent piłkarza oraz sam zainteresowany. Inter pokonał w wyścigu po napastnika między innymi Borussię Dortmund i Atlético Madryt.

Media podały w środę szczegóły operacji, ale ich uwadze umknął jeden szczegół, o którym wypowiedział się agent piłkarza. Okazuje się, że „Nerazzurri” chcą wpisać w umowę zawodnika klauzulę wykupu. Jest ona co prawda wysoka, ale w przyszłości może być problematyczna, zwłaszcza jeśli zawodnik zrealizuje swój potencjał i zainteresują się nim najbogatsze kluby.

- W jego kontrakcie z Interem znajdzie się klauzula w wysokości 111 milionów euro. Oni zamierzają budować wokół niego zespół - powiedział Beto Yaque w rozmowie z „La Radio en Linea”.

- Tak powiedzieli nam działacze Interu. Trener chce grać dwoma napastnikami, a jednym z nich będzie właśnie Lautaro. Z Interem wszystko jest już dogadane. Wiedzieliśmy o zainteresowaniu Borussii, spotkaliśmy się z nimi nawet kilka miesięcy temu. Zaskoczyło nas, że wrócili do rozmów. Udali się do Argentyny, by go zobaczyć w akcji, prosili, żebyśmy poczekali. Ostrzegliśmy ich jednak, że wiele klubów chce Lautaro, w tym Inter, który pokonał wszystkich.

Agent zapewnia jednak, że jego klient nie skupiał się na kwestiach finansowych przy wyborze klubu, w którym rozpocznie swoją europejską przygodę.

- Tu nie chodziło o pieniądze. Lautaro idzie do Interu ze względów sportowych. Oni na nas liczą i widzą w nim istotne wzmocnienie. Lautaro podpisał wstępne porozumienie, a do Mediolanu przybędzie w czerwcu.ŹRÓDŁO
La Radio en Linea
TAGI: Lautaro Javier Martínez Inter Mediolan Racing Club de Avellaneda Argentyna Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.