OFICJALNIE: Raport medyczny lekarza kadry przed spotkaniem z Koreą Południową

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: Raport medyczny lekarza kadry przed spotkaniem z Koreą Południową
fot. FotoPyk

Lekarz reprezezentacji Polski, Jacek Jaroszewski, wypowiedział się na temat stanu zdrowia kilku kadrowiczów.

Przypomnijmy, że przed wtorkowym spotkaniem towarzyskim biało-czerwonych z Koreą Południową zgrupowanie reprezentacji z powodu problemów zdrowotnych opuścili Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Ten pierwszy nie mógł zagrać już w piątkowym meczu z Nigerią (0:1), a drugi w jego trakcie nabawił się urazu oka. Przeciwko ekipie z Afryki wystąpić nie mogli również m.in. Michał Pazdan oraz Maciej Rybus.

Jak obecnie wygląda sytuacja kadrowiczów, którzy mieli ostatnio bądź mają kłopoty ze zdrowiem?

- Podczas tego zgrupowania trochę się działo, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne. Podsumowaliśmy wszystko dla jasności. W pierwszym dniu zgrupowania do klubu musiał wrócić Damian Kądzior. Nabawił się urazu mięśnia czworogłowego uda podczas meczu ligowego. Jego kontuzja jest niegroźna. Leczenie potrwa kilka dni i niedługo będzie mógł wrócić do treningów.

- Do klubu udali się Linetty oraz Bereszyński. Bartek po przyjeździe na zgrupowanie, po przejściu szczegółowych badań, został zakwalifikowanych przeze mnie do leczenia i bezpiecznego treningu. Jego przerwa również potrwa kilka dni. Nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowiem w tych meczach towarzyskich.

- Karol w meczu z Nigerią doznał stłuczenia nosa i oka. W badaniach, które przeprowadziliśmy godzinę po meczu, nie stwierdzono groźniejszych uszkodzeń, czego się obawialiśmy. Doszło do stłuczenia rogówki, a leczenie potrwa kilka dni i Karol będzie mógł wrócić do pełnego treningu.

- Infekcje wirusowe na jakiś czas wyłączyły z treningów Rybusa i Pazdana. Ta sprawa jest już zakończona, bo mogą wrócić do zajęć z drużyną. Będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Koreą Południową. Jeśli chodzi o Sławomira Peszkę, to okazało się, że ma znaczne obniżenie odporności i byłoby bardzo ryzykowne, gdyby podjął wysiłek fizyczny. Sławek wraca do treningów, ale to czy będzie brany pod uwagę na mecz z Koreańczykami, to decyzja jeszcze zapadnie - poinformował Jaroszewski.ŹRÓDŁO
Łączy Nas Piłka
TAGI: Oficjalnie Reprezentacja Polski Karol Linetty Korea Południowa Mistrzostwa Świata MŚ 2018 Sławomir Peszko Michał Pazdan Bartosz Bereszyński Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.